Zaznacz stronę

Scale Computing

Scale Computing jest jednym z pierwszych innowatorów w dziedzinie infrastruktury hiperkonwergentnej i obliczeń brzegowych. Założyciele Scale Computing obrali sobie bardzo prosty cel – zmianę sposobu myślenia branży o infrastrukturze IT. Firma Scale Computing została założona w 2007 roku. Po pięciu latach (w 2012 r.) od uruchomienia działalności producent wprowadził na rynek infrastrukturę hiperkonwergentną HC3 (HyperCore). Scale Computing i HC3 szybko stało się najczęstszym wyborem w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w firmach rozproszonych. Producent koncertuje się przede wszystkim na prostocie, skalowalności i wysokiej dostępności. Rozwiązania producenta znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyeliminowania złożonej tradycyjnej infrastruktury stosowanych w centrach danych, lokalizacjach handlowych i innych zdalnych lokalizacjach.

Raport firmy Gartner dotyczący rynku średniej wielkości firm z 2019 r. stwierdza, że: „Na rynku infrastruktury hiperkonwergentnej odnotowuje się 45% roczny wzrost. W tej branży oferowane są dojrzałe produkty największych producentów OEM / ODM serwerów i oprogramowania”. Opinia Gatnera może sugerować, że infrastruktura hiperkonwergentna będzie ewoluowała w kierunku standaryzacji integracji infrastruktury lokalnej z rozwiązaniami chmurowymi w przedsiębiorstwach z sektora MSP.

Firma Scale Computing idealnie wpisuje się swoim portfolio produktowym w bieżący trend rynkowy. Coraz powszechniejsze stosowanie technologii HCI sprawia, że rozwiązania Scale Computing są nieustannie doskonalone.

Architektura rozwiązania Scale Computing oraz HyperCore została zaprojektowana w celu dostarczenia wysokiej dostępności usług pamięci masowej zachowując jednocześnie prostotę działania, dzięki wysoce inteligentnej programowej automatyzacji i uproszczeniu architektury. HyperCore dokłada inteligencję i automatyzację do warstwy programowej.

Rozwiązania Scale Computing znajdujące się w ofercie Stovaris (dawniej Alstor SDS) umożliwiają:

  • Wirtualizację serwerów;
  • Zintegrowane zarządzanie;
  • Bezpieczne przechowywanie danych, zwłaszcza w przypadku awarii;
  • Elastyczną skalowalność.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jakub Bala

Product Manager
tel.: +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl