Nvidia
Nvidia Networking
Korporacja NVIDIA działając od 1999 roku zapoczątkowała rozwój rynku gier. Od tego czasu zredefiniowała nowoczesną grafikę komputerową i zrewolucjonizowała przetwarzanie danych w Data Center. Niedawno w oparciu o systemy GPU firma zapoczątkowała współczesną sztuczną inteligencję – nową erę komputerów – z GPU działającym jako inteligencja dla wielu urządzeń.
Technologie obliczeniowe Nvidia
Nvidia wprowadziła platformę obliczeniową CUDA, która umożliwia programistom wykorzystanie mocy kart GPU do obliczeń tzw. ogólnego przeznaczenia a jest ona szeroko stosowana w uczeniu maszynowym i aplikacjach sztucznej inteligencji, umożliwiając szybsze czasy wnioskowania i treningu algorytmów. Najbardziej zaawansowane karty graficzne z aplikacjami Omniverse Enterprise, AI Enterprise i Virtual GPU, są oferowane w Europie poprzez firmę PNY technologicznego partnera NVidii.
Przy wsparciu zewnętrznych producentów takich jak Supermicro czy AIC, są budowane najbardziej wytrzymałe serwery o wysokiej wydajności oparte na procesorach graficznych z serii A100 czy Ampere. Rozwiązania Nvidia napędzają najszybsze superkomputery świata. Zbudowany w Ameryce komputer Summit to najinteligentniejszy i najpotężniejszy superkomputer na świecie, z mocą obliczeniową ponad dwieście petaFLOPS w obliczeniach z dziedziny HPC i trzech exaOPS w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją. Summit łączy obliczenia związane z HPC i SI wykorzystując ponad dwadzieścia siedem tysięcy rdzeni GPU z serii NVIDIA Volta Tensor, aby wykorzystać tą moc do odkryć naukowych.
Strategia Nvidia Networking
Dział NVIDIA Networking powstał w 2020 roku, po połączeniu zakupionych firm: Mellanox Technologies oraz Cumulus Networks. Połączenie wiedzy, doświadczenia i technologii trzech podmiotów daje użytkownikom wybór komponentów dla centrów danych, które są coraz szybsze oraz definiowane programowo. Daje też większą ofertą dla coraz popularniejszych systemów AI i Cloud. Przejęta firma Mellanox Technologies to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań dla sieci informatycznych Ethernet i InfiniBand dla środowisk storage, platform serwerowych i infrastruktur hiperkonwergentnych. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów sieciowych o najwyższej wydajności i jakości, w tym karty sieciowe, przełączniki czy dedykowany software.
Cumulus Networks zaś posiada ponad 2000 klientów korzystających ze 130 różnych platform sprzętowych, na których działa Cumulus Linux, system operacyjny dla przełączników sieciowych. Razem z Mellanox Technologies w 2013 roku opracowali strategię Open Ethernet, w której do dziś są liderami technologicznymi.
Strategia firmy wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i doświadczenie w budowaniu skalowanych rozwiązań dla centrów danych. Co najważniejsze urządzenia oparte na technologii Open Ethernet są projektowane w taki sposób, by były:
- Otwarte – umożliwiające połączenie oprogramowania firm trzecich z surowym urządzeniem dzięki otwartym interfejsom. Takie rozwiązanie przekłada się na swobodę wyboru i wysoki poziom innowacyjności. Produkty Mellanox Open Ethernet pozwalają na wdrażanie sieci definiowanych programowo (SDN – Software Defined Networking), zarządzanie, inteligentne monitorowanie i koordynację za pomocą standardowych API i wtyczek. Tym samym użytkownik ma możliwość tworzenia wydajnych i ujednoliconych rozwiązań.
- Standardowe – bazujące na dobrze znanym i powszechnie stosowanym protokole warstwy 2 i 3, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kompatybilności.
- Skalowalne liniowo – utrzymujące wysoką wydajność, niskie koszty i łatwość zarządzania w sieciach o nawet bardzo dużej skali, składających się z tysięcy węzłów.
- Wydajne – konstrukcja zoptymalizowana pod kątem najwyższej prędkości i gęstości portów, niskich opóźnień i energooszczędności.
- Nastawione na usługi i wirtualizację – zapewniające monitorowanie infrastruktury i wymuszanie SLA (umowy o gwarantowanym poziomie świadczenia usług).
Powiązane specjalizacje:
Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:
Szymon Domański
Product & Marketing Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl