Zaznacz stronę
Współpraca Stovaris z Key Technology BANER

(COLUMBUS, Ohio – 08.09.2021) Firma Vertiv – globalny dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury cyfrowej i ciągłości działania – ogłosiła, że poprzez swoje filie zawarła ostateczną umowę nabycia E&I Engineering Ireland Limited i jej filii, Powerbar Gulf LLC. Przejęcie to umożliwi dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla Data Center, a zakup irlandzkiej firmy znacząco uzupełni portfolio Vertiv o produkty, takie jak: rozdzielnice zasilania krytycznego, rozdzielnice mocy wejściowej i wyjściowej zasilaczy UPS, a także szynoprzewody. Vertiv, jako globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, liczy na dostarczanie rozwiązań, które zarządzają całą infrastrukturą energetyczną klienta, jako zintegrowanym systemem. Dodatkowo, dostawca przewiduje uzyskanie synergii przychodowych, które wynikną z posiadania wysoce komplementarnych grup klientów i produktów, co ułatwi sprzedaż i oferowanie zintegrowanych rozwiązań klientom każdej z firm.

Kupiona firma E&I, jest wiodącym, w pełni niezależnym dostawcą rozdzielnic elektrycznych i systemów dystrybucji energii, który posiada pionierską technologię w zakresie wewnętrznych, zintegrowanych projektów rozwiązań energetycznych i technologii dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Firma ma ugruntowaną pozycję na rynku dystrybucji energii elektrycznej oraz nawiązane głębokie relacje z klientami w ponad 30 krajach a w firmie pracuje ponad 2100 pracowników. Produkty firmy E&I umożliwiają stworzenie krytycznego systemu infrastruktury zasilania centrów danych a cały rynek tego typu produktów przekracza 7 miliardów dolarów.

Jest to pierwsza nasza transakcja przejęcia innej firmy od czasu stania się spółką publiczną. Portfolio zakupionej firmy stanowi wyjątkową okazję dla Vertiv i dobrze wpisuje się w naszą ofertę. Cieszę się, że potencjał tych dwóch wspaniałych firm połączy się w jedną.”

Dave Cote

Prezes, Vertiv

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Vertiv:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl