Zaznacz stronę
Siec IT bez tajemnic - konferencja online 15.04.2021 HEADER POL

Praca w trybie zdalnym, rozproszona i bardzo rozbudowana infrastruktura czy też wiele oddziałów to tylko niektóre z przyczyn powodujących, że coraz więcej firm zarówno w Polsce jak i na świecie doświadcza tzw. incydentów bezpieczeństwa. W interesie przedsiębiorców oraz osób, które odpowiadają za bezpieczeństwo IT jest jak najszybsze wykrycie wszelkich urządzeń (np. komputerów, tabletów, smartfonów), które zostały „przechwycone” przez cyberprzestępców. Hakerzy stosują bardzo wyrafinowane i często trudne do wykrycia sposoby na zainfekowanie i wniknięcie w systemy IT, m.in. tunelowanie protokołów HTTP i DNS (Domain Name System). Ślady obecności intruzów oraz złośliwego oprogramowania czy aplikacji można znaleźć tylko poprzez wielopoziomową analizę ruchu sieciowego.

Myśląc o monitoringu sieci często przychodzi nam do głowy jedynie kontrola ruchu sieciowego pod kątem jej sprawnego działania. Analizujemy wówczas obciążenie urządzeń sieciowych czy wytrzymałość łączy. Często pomijany analizę widoczności tego, co dzieje się w samym ruchu sieciowym. Widoczność zdarzeń zachodzących w sieci pozwala na wykrycie anomalii oraz wychwycenie charakterystycznych zdarzeń, które mogą świadczyć o cyberataku. Wczesne wykrywanie zagrożeń w infrastrukturze IT jest kluczowym elementem, który gwarantuje bezpieczeństwo zarówno użytkowników jak i wszystkich urządzeń podpiętych do sieci informatycznej.

Nowoczesne rozwiązania sieci i bezpieczeństwa IT poprzez zastosowanie kombinacji różnych technik analizy ruchu umożliwiają niezawodną identyfikację serwerów sieciowych, komputerów i urządzeń mobilnych, które nawiązują komunikację wskazującą na obecność złośliwego oprogramowania oraz wykrywanie firmowych serwerów przejętych przez przestępców. W trakcie konferencji w praktycznym ujęciu zostaną przedstawione nowe rozwiązania ProfiTAP. Opengear oraz EATON przybliżą uczestnikom wydarzenia zagadnienia związane ze zdalnym zarządzaniem infrastrukturą, technologią out-of-band management, ograniczaniem kosztów związanych z przestojami oraz  bezpieczeństwem zasilania gwarantowanego UPS dla infrastruktury IT.

Informacje o konferencji:

Data:
15 kwietnia 2021 (czwartek)
Godzina:
11:00
Czas trwania:
110 minut (± 10 min)
Język prezentacji:
angielski i polski
Koszt:
uczestnictwo bezpłatne
– po rejestracji.
 

Formularz rejestracyjny:

podaj nazwę przedsiębiorstwa, które reprezentujesz

** Zaznaczając pole „Zgoda na przetwarzanie danych” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez organizatora wirtualnej konferencji Stovaris Sp. z o.o. (Staniewicka 12, 03-310 Warszawa) oraz firm-prelegentów (ProfiTAP, Opengear i Eaton), swoich danych osobowych, wyszczególnionych w powyższym formularzu zgłoszeniowym na konferencję internetową organizowaną przez ww. podmioty gospodarcze w dniu 15 kwietnia 2021 roku, w celu i zakresie niezbędnym do przygotowania i organizacji konferencji internetowych (online) oraz komunikacji marketingowej, badań rynkowych, a także komunikacji handlowej prowadzonej przez wyżej wymienione podmioty gospodarcze. Dysponujesz prawem wglądu do swoich danych, poprawiania lub ich usunięcia. Udostępniasz je dobrowolnie.

Do rozpoczęcia konferencji pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Kogo zainteresuje to wydarzenie:

  • administratorów, którzy na co dzień zajmują się obsługą sieci IT każdej wielkości;
  • specjalistów IT chcących lepiej zrozumieć, jaką rolę odgrywa zarządzanie typu out-of-band w centrach danych, które zapewniają serwery konsolowe;
  • inżynierów odpowiedzialnych za monitoring, diagnostykę oraz utrzymanie sieci i infrastruktury IT;
  • ekspertów, którzy dbają o bezpieczeństwo sieci informatycznych;
  • integratorów oferujących rozwiązania związane z prawidłowym funkcjonowaniem sieci;
  • wszystkich poszukujących nowości i chcących poszerzyć swoją wiedzę nt. monitoringu i bezpieczeństwa sieci oraz ruchu sieciowego.

Agenda:

11:00 – 11:05 Witamy na pokładzie Stovaris
11:05 – 11:45

Opengear | „Zdalne zarządzania infrastrukturą IT dzięki Out-of-Band

Dirk Schuma, Opengear | Przemysław Prochera, Stovaris
(prezentacja w jęz. angielskim z polskim wsparciem obsługi Stovaris)

11:45 – 12:15

Eaton | „Cyberbezpieczeństwo zaczyna się od zasilania gwarantowanego

Rafał Kryk, Eaton
(prezentacja w języku polskim)

12:15 – 12:55

ProfiTAP | „Narzędzia do wykrywania problemów z siecią IT – TAPy, NPB”

Oscar Wong, ProfiTAP  |  Michał Sobieski, Stovaris
(prezentacja w jęz. angielskim z polskim wsparciem obsługi Stovaris)

Dla zainteresowanych uczestników istnieje możliwość wysłania po wydarzeniu dodatkowych materiałów szkoleniowo-informacyjnych.

Konkurs:

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs dla uczestników. Do wygrania karty podarunkowe Amazon.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy aktywnie uczestniczyć w konferencji 😊 Podczas prezentacji zostaną wyświetlone trzy pytania zamknięte (jednokrotnego wyboru). Odpowiedz na wszystkie pytania. Po zakończonym wydarzeniu trzy osoby, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedziały na wszystkie zdobędą nagrody.

Siec IT bez tajemnic - konferencja online 15.04.2021 NAGRODA

Informacje o wykładach:

rozwiazania PROFITAP

OPENGEAR | „Zdalne zarządzania infrastrukturą IT dzięki Out-of-Band”

Out-of-Band Management znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie zawodzi sieć podstawowa. Podczas prelekcji zostaną omówione sposoby utrzymania stałego dostępu do urządzeń sieciowych, nawet w przypadku wystąpienia awarii. Ekspert Opengear wyjaśni jakie wyzwania stają przed firmą próbującą zwiększyć niezawodność sieci z zarządzaniem typu out-of-band w centrum danych. Dodatkowo wskazane zostaną najnowsze rozwiązania, które dostarczają narzędzia służące automatyzacji codziennego zarządzania infrastrukturą sieciową – serwery konsol NetOps. Rozwiązania te łączą inteligentną automatykę Out-of-Band i NetOps w jednym urządzeniu.

EATON | „Cyberbezpieczeństwo zaczyna się od zasilania gwarantowanego

Podczas prezentacji zostaną omówione nowoczesne metody monitorowania UPS z zachowaniem cyberbezpieczeństwa. Ekspert Eaton zaprezentuje technologie stosowane w rozwiązaniach zasilania awaryjnego, omówi także wybrane zagadnienia projektowania systemów UPS. Prelekcja obejmie demonstrację UPS’ów jedno- i trójfazowych, listew ePDU oraz akcesoriów niezbędnych do zaprojektowania systemu zasilania sprzętu IT, odpornego na awarie i ataki.

rozwiazania PROFITAP

PROFITAP | „Narzędzia do wykrywania problemów z siecią IT”

Wykrywanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów w sieciach komputerowych jest coraz większym wyzwaniem dla działów IT. Z pomocą przychodzą odpowiednie narzędzia i rozwiązania dostosowane do środowisk sieciowych dowolnej wielkości, m.in. Testowe Punkty Dostępowe (TAPy), Network Packer Procker’y (NPB) czy też sondy sieciowe ze zintegrowanym przechwytywaniem i zapisem pakietów oraz ich analizą (IOTA). IOTA to przenośne rozwiązanie do analizy sieciowej ze zintegrowanymi możliwościami przechwytywania ruchu sieciowego i pracy zdalnej. Podczas prelekcji dowiesz się jak analizować sieć w czasie rzeczywistym, również zdalnie w miejscu, w którym obecnie się znajdujesz.

Informacje o prelegentach:

Rafał Kryk

Rafał Kryk

Product Manager, Eaton

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika. W firmie Eaton od 2013 roku zajmuje się systemami zasilania gwarantowanego UPS. Pierwsze doświadczenie w tym zakresie zdobywał jako asystent w dziale technicznym Power Quality, a od ponad 4 lat zarządza całym portfolio UPS 3-fazowych Eaton jako Product Manager. Odpowiedzialny jest za wsparcie sprzedaży na terenie całej Polski, szkolenia techniczne, wprowadzanie nowych serii UPS 3-fazowych na rynek, a także za współpracę z działem marketingu w zakresie swojej linii produktowej. Posiada kilkuletnie doświadczenie we współpracy z partnerami w różnych segmentach rynku, klientami końcowymi, a także biurami projektowymi branży elektrycznej w zakresie szkoleń oraz bieżącego wsparcia technicznego i handlowego.

Oscar Wong

Oscar Wong

Sales Director, ProfiTAP

Jest absolwentem Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Eindhoven (południowa Holandia) – Fontys University of Applied Science. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z branżą IT, współpracował z międzynarodowymi przedsiębiorstwami, m.in. Philips Lighting. Z firmą ProfiTAP związany jest od ponad 3 lat. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora sprzedaży i jest odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój kanału dystrybucji rozwiązań do analizy sieci marki ProfiTAP. Jego główne zainteresowanie w obszarze IT to analiza protokołów, monitorowanie sieci i aplikacji oraz rozwiązywanie problemów powstających w sieciach informatycznych.

Dirk Schuma

Dirk Schuma

Sales Manager Europe, Opengear

W Opengear jest odpowiedzialny za region Europy Północnej. Dirk posiada ponad 20-letni staż pracy w branży IT, w tym bogate doświadczenie związane z zarządzaniem i rozwojem produktów jednego z największych w Europie dostawcy rozwiązań Out-Of-Band. W przeszłości był zaangażowany w budowę złożonych rozwiązań WLAN dla największych klientów na świecie. Przed Opengear Dirk spędził 9 lat w Lantronix, a wcześniej w EMC, Legato Systems oraz Smart Storage Systems.

Więcej o:

Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania,
które będą prezentowane podczas konferencji:
Jeśli masz pytania związane z organizacją
wydarzenia prosimy o kontakt z:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
p.prochera@stovaris.pl
tel.: +48 668 157 173

Michał Sobieski

Product Manager
m.sobieski@stovaris.pl
tel.: +48 609 603 188

Błażej Kowalkiewicz

Marketing Manager
b.kowalkiewicz@stovaris.pl
tel.: +48 609 601 910

Siec IT bez tajemnic - konferencja online 15.04.2021 FOOTER POL