Zaznacz stronę
Współpraca Stovaris z Key Technology BANER

Nasz dostawca oprogramowania IT/IOT, firma Paessler podjęła decyzje o przejęciu Qbilon, obiecującego pioniera w analizie infrastruktury IT i Data Center. To przejęcie nie będzie polegać jedynie na poszerzeniu portfolio; chodzi o przebudowę oferty i zmianę sposobu, w jaki działy architektury IT wchodzą w interakcję z infrastrukturą.

Przejęte rozwiązania od firmy Qbilon w szczególności oprogramowanie: Qbilon Cloud i Qbilon Ultimate, zapewniają wgląd w skomplikowany świat infrastruktur IT gdzie na bieżąco mamy stale aktualizowaną mapę naszych zasobów IT. Zakupione rozwiązania pozwolą na doskonalenie oprogramowania PRTG w obszarach:

  • Wgląd w architekturę IT —  Qbilon zapewnia wgląd w środowisko IT w czasie rzeczywistym. Nie chodzi tylko o zobaczenie szerszego obrazu; chodzi o zrozumienie każdego elementu.
  • Optymalizacja kosztów — dzięki narzędziom pokazującym niewykorzystane lub nadmierne zasoby Qbilon, liczą poniesione wydatki na infrastrukturę IT.
  • Bezpieczeństwo IT — Qbilon pomaga identyfikować potencjalne luki w zabezpieczeniach, zapewniając, że konfiguracja IT pozostanie nienaruszona.
  • Wydajność operacyjna — Qbilon automatyzuje i kataloguje dokumentacje techniczną, pozwalając zespołowi IT skupić się na innowacjach i transformacji.

Jedna z głównych wartości, jaką Qbilon wnosi do rozwiązań Paessler, to szczegółowy raport o zwrotach z inwestycji (ROI), w podziale na różne obszary zastosowań i przypadki użycia.