Zaznacz stronę
Partnerstwo strategiczne i biznesowe dostawców Milesight IoT i Actility

7 września 2022 r. Milesight i Actility – dwóch dostawców Stovaris – ogłosiło partnerstwo. Milesight, to szybko rozwijający się producent rozwiązań AIoT. Natomiast Actility jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań dedykowanych łączności IoT. Współpraca tych dwóch dostawców zaawansowanych rozwiązań Internetu Rzeczy ma na celu ułatwienie ich wdrożeń w pomieszczeniach, inteligentnych budynkach i biurach, inteligentnych miastach czy też w przemyśle 4.0. Partnerzy uzgodnili współpracę techniczną i biznesową oraz wzajemną promocję zintegrowanego Milesight LoRaWAN® Gateway i platformy ThingPark IoT firmy Actility.

Z uwagi na to, że klienci często mają trudności z wyborem odpowiedniej technologii do wdrażania swoich projektów IoT, celem Actility jest zapewnienie najbardziej dostosowanych opcji obsługi ich sieci LoRaWAN®, przy jednoczesnym ograniczeniu kłopotów i kosztów związanych z integracją. Actility wraz z Milesight, zwiększą zdolność klientów do zapewnienia spójnego zasięgu sieci we wszystkich rejonach geograficznych.

Bramki IoT wykorzystują sieć LoRaWAN do łączenia inteligentnych urządzeń z chmurą, w celu przetwarzania danych i zarządzania nimi. Bramy Milesight LoRaWAN, będące obecnie częścią portfolio Actility, umożliwiają bezproblemowe połączenie z serwerami sieciowymi Actility ThingPark LoRaWAN. Dane zebrane z czujników „terenowych” LoRa są przesyłane przez zabezpieczone łącza do wielu popularnych platform IoT w chmurze połączonych z ThingPark firmy Actility, takich jak Microsoft Azure, AWS IoT Core, PTC Thingworx itd.

Milesight LoRaWAN Gateways

Urządzenia IoT firmy Milesight

Milesight z siedzibą w Fujian w Chinach, posiada biura regionalne znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, Korei oraz na Tajwanie. Firma została założona w 2011 roku i obecnie jest szybko rozwijającym się dostawcą rozwiązań AIoT, który oferuje usługi o wartości dodanej i najnowocześniejsze technologie. Milesight opierając się na IoT, rozszerzył swoją ofertę rozwiązania, które znajdą zastosowanie w branży wideo i komunikacjyjnej.

Milesight poprzez ogólnoświatową sieć dystrybutorów (w Polsce – Stovaris) oraz integratorów systemów w ponad 120 krajach i regionach, rozpowszechnia swoje produkty i usługi w postaci kompleksowych rozwiązań, z nadzieją na połączenie świata fizycznego i cyfrowego.

Bramki Milesight, które wykorzystują technologię LoRaWAN, są idealne do wydajnego i niezawodnego łączenia i przekazywania wiadomości/informacji między różnymi czujnikami oraz serwerem sieciowym. Rozwiązania te są specjalnie zaprojektowane do zastosowań IoT o dużym zasięgu, a scenariusze zastosowań obejmują: mierzenie jakości powietrza w pomieszczeniach, czujniki dedykowane do inteligentnych budynków, biur i miast oraz rozwiązania dedykowane do przemysłu 4.0.

Kluczowe funkcje bramek Milesight LoRaWAN:

  • Czterordzeniowy procesor przemysłowy NXP z szybszym przetwarzaniem danych.
  • Układ Semtech SX1302, obsługujący większy ruch przy niższym zużyciu.
  • 8 kanałów half/full-duplex umożliwiających szybki i łatwy dostęp do świata IoT.
  • Kopie zapasowe multi backhaul z Ethernetem, siecią komórkową (4G/3G) i Wi-Fi.
  • Komunikacja bezpieczeństwa z wieloma sieciami VPN, takimi jak IPsec/OpenVPN/L2TP/PPTP/DMVPN.
  • Wbudowany serwer sieciowy, kompatybilny z ThingPark firmy Actility.
  • Obsługę najpopularniejszych częstotliwości LoRaWAN® (CN470/RU864/IN865/EU868/AU915/US915/KR920/AS923).

Milesight dostarcza innowacyjne rozwiązania LoRaWAN® typu device-to-cloud. Natomiast firma Actility posiada bardzo dobrą pozycję w oferowaniu wysoce niezawodnych i stabilnych wdrożeń IoT w ekosystemie LoRaWAN®. Firma zawsze była w czołówce rozwoju IoT. Oba przedsiębiorstwa mają ten sam cel, jakim jest zbudowanie inteligentniejszego świata, w oparciu o technologię LoRaWAN. Dzięki obiecującemu partnerstwu między Milesight IoT i Actility jestem pewien, że nasi wspólni klienci rozszerzą i utrzymają ciągłość biznesową, a także skorzystają z wdrożonych rozwiązań LoRaWAN, które oferują usprawnione operacje i lepszą produktywność”.

Leon Jiang

Wiceprezes, Milesight

Integracja bram LoRaWAN z Actility LRR

Actility oferuje program integracji bramek LoRaWAN od Milesight. Dzięki temu współpraca i komunikacja bramek z ThingPark odbywa się bez jakichkolwiek zakłóceń. Proces integracji to zaledwie kilka kliknięć. Zespoły Milesight i Actility ściśle współpracowały, by zmodyfikować specyfikacje anten w urządzeniach Milesight tak, aby dopasowały się do różnorodnych potrzeb rynku. Teraz Milesight może uzyskać pełne informacje o oprogramowaniu dostarczanym przez Actility i łatwo integrować LRR Actility ze swoimi bramkami LoRaWAN. W rezultacie bramy Milesight LoRaWAN mogą płynnie łączyć się z Actility ThingPark, zarządzać wszystkimi danymi z czujników, monitorować stan urządzeń i modyfikować odpowiednie konfiguracje, co oznacza pełne zarządzanie bramkami i czujnikami.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Milesight IoT. Ich doświadczenie w zakresie innowacji IIoT w połączeniu z portfolio zaawansowanych rozwiązań łączności Actility pozwoli na szybsze i bezpieczniejsze wdrażanie rozwiązań LoRaWAN, w wielu segmentach IoT na wszystkich kontynentach. Za pośrednictwem wspólnych dystrybutorów i integratorów systemów oferowane rozwiązania będą dostępne we wszystkich regionach świata. Wspólny rozwój i dystrybucja urządzeń oraz usług pomoże nam zapewnić atrakcyjną łączność dla świata IoT”.

Oliver Hersent

Dyrektor generalny , Actility

Milesight UC300 - LOGO MILESIGHT

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Milesight:

 

Przemysław Prochera

Business Development manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl

Actility logotyp

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Actility:

 

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl