Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Milesight – Zarządzanie temperaturą z systemami LoRaWAN

Milesight Zarządzanie Temperaturą Smart Office

W wielu budynkach takich jak biurowce, szkoły, urzędy itd. Coraz bardziej istotne jest racjonalne zarządzanie systemami grzewczymi. Poznanie aktualnej temperatury i dostosowywanie do niej siły grzania kaloryferów oraz grzejników staje się tym samym powszechnym problemem dla coraz większej liczby podmiotów.

Inteligentna Głowica Milesight LoRaWAN WT101

Milesight posiada dedykowane rozwiązanie IoT idealne do wprowadzenia faktycznej oszczędności w nawet dużych budynkach, dzięki wykorzystaniu technologii dalekiego zasięgu LoRaWAN. Są to bardzo proste i przystępne cenowo urządzenia, między innymi takie jak WT101, czyli inteligentna głowica, którą montuje się na grzejniki. Głowica będzie mierzyć temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje, następnie dostosowując do niej moc grzania kaloryfera.

Jest to rozwiązanie doskonałe dla dużych podmiotów takich jak szkoły, szpitale, biurowce, ponieważ technologia LoRaWAN pozwala przy pomocy jednej bramki radiowej, na odczyty danych z nawet 2000 takich głowic rozsianych po obszarze kilku kilometrów lub kilku pięter budynku. Co ważne, WT101 można regulować nie tylko zdalnie poprzez LoRaWAN, możliwa jest również konfiguracja lokalna przy pomocy wbudowanego w urządzenie NFC, które połączy sprzęt Milesighta z każdym smartfonem, który będzie miał zainstalowaną odpowiednią aplikację producenta i dostęp do NFC.

Inteligentny Termostat Milesight LoRaWAN WT201

Sprzęt ten sprawdzi się znakomicie z innymi rozwiązaniami od firmy Milesight, czyli chociażby z inteligentnym termostatem WT201. Urządzenie to przeznaczone jest do sterowania systemami HVAC, natomiast prosta integracja rozwiązań Milesight z systemami BMS (BACnet i wiele więcej) pozwoli na zapewnienie bezprzewodowej komunikacji na duże odległości w środowisku biurowym.

Urządzenie jest w stanie przesyłać do centralnego systemu alerty na temat zbyt niskiej/wysokiej temperatury otoczenia przez długi czas, a także posiada funkcję zdalnego oraz lokalnego programowania planów dla obsługi klimatyzacji, pomp ciepła, boilerów itp.

Bramka Wewnętrzna Milesight LoRaWAN UG65

Wyżej wymienione sprzęty będą łączyć się poprzez fale radiowe na otwartej, darmowej częstotliwości z bramką LoRaWAN. Proponujemy do takiego zastosowania wykorzystać bramkę wewnętrzną UG65, która przy swoich niewielkich rozmiarach będzie w stanie obsłużyć nawet 2000 urządzeń znajdujących się w jednym budynku, nawet kilka pięter nad i pod miejscem instalacji bramki, a także urządzenia na niewielkim obszarze poza budynkiem. Bramka ma możliwość przesyłania zebranych danych dalej do sieci przy pomocy wbudowanego modemu LTE lub poprzez połączenie kablem Ethernet do sieci klienta.

Bramka ta ma również wbudowany Network Serwer, co oznacza, że nie będziemy zmuszeni do wypuszczania danych do agregacji w chmurze. Biorąc pod uwagę również to, że protokół LoRaWAN szyfruje dwukrotnie przesyłane dane, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na pełnej ochronie zbieranych na swojej infrastrukturze informacji.

To jednak nie wszystko, bramka LoRaWAN UG65 będzie w stanie działać jako urządzenie kontrolujące mniejsze bramki (na przykład UG63), w taki sposób będziemy w stanie pokryć siecią LoRaWAN nawet największe budynki przy pomocy najbardziej efektywnej w stosunku do kosztów technologii dostępnej na rynku: LoRaWAN.

Pełna Integracja Systemu w Chmurze lub na Infrastrukturze Klienta

Instalację można zintegrować w prosty sposób. Przy pomocy bardzo intuicyjnego pulpitu producenta Milesight IoT Cloud. Platforma ta posiada funkcję alarmów w czasie rzeczywistym i generowania szczegółowych raportów na temat instalacji. Możliwe jest też proste dostosowanie chociażby funkcji głowic WT101 (określanie siły grzania względem temperatury).

Nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie do przeprowadzenia integracji systemu LoRaWAN w budynkach. Całość danych można pozostawić na sieci wewnętrznej klienta lub zbudować całkowicie oddzielną sieć.  W skrócie – jest to realne dzięki funkcji udostępniania WiFi przez bramkę UG65. Możliwości są więc ogromne, a pełne bezpieczeństwo zagwarantowane. W efekcie przełożenie na rzeczywiste zużycie energii oraz koszty ogrzewania są widocznie mniejsze natychmiast po wdrożeniu instalacji. Potwierdza to wiele historii jednostek, które już się zdecydowały na technologię LoRaWAN.