Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Milesight UC300 – uniwersalny kontroler IoT i LoRaWAN

Opengear ADV 06.2021-2

Milesight UC300 jest kontrolerem IoT (Internet of Things), dedykowanym do zdalnego sterowania i pozyskiwania danych z różnych urządzeń. Zawiera wiele interfejsów I/O, w tym wejście analogowe, cyfrowe, przekaźnikowe, port szeregowy, wejście PT100RTD. Wszystkie wejścia obsługują zdalną transmisję danych urządzeń za pośrednictwem sieci LoRaWAN® lub 3/4G. Dodatkowo kontrolery IoT serii UC300 obsługują wiele automatycznych działań, które mogą zostać wykonane w sposób autonomiczny, nawet w przypadku awarii sieci.

Kontroler UC300 od Milesight w połączeniu z oprogramowaniem IoT Cloud solution może z łatwością monitorować i sterować urządzeniami zdalnie – za pośrednictwem aplikacji online (poprzez przeglądarkę internetową) lub przy użyciu aplikacji mobilnej. Możliwości obsługi projektów przemysłowych oraz solidna, metalowa obudowa o stopniu ochrony IP30 sprawiają, że UC300 znajduje szerokie zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, takich jak inteligentne fabryki, automatyka budynków itp.

Kluczowe cechy Milesight UC300

  • Łatwe połączenie z różnymi urządzeniami przewodowymi poprzez DIO/AI/RS232/RS485/PT100
  • Interfejsy wejściowe RTD
  • Obsługa komunikacji bezprzewodowej LoRaWAN® lub 3/4G
  • Autonomiczne działanie w przypadku awarii (możliwość ustawienia działań automatycznych)
  • Wbudowany watchdog zapewniający stabilność pracy urządzenia
  • Przemysłowa, metalowa obudowa z szerokim zakresem temperatury pracy
  • Zgodny ze standardowymi bramami i serwerami sieciowymi LoRaWAN®

UC300 idealny do zastosowań przemysłowych

Uniwersalny kontroler IoT Milesight UC300  gwarantuje integrację wielu, różnego rodzaju interfejsów przemysłowych. Jest idealnym narzędziem do jednoczesnego monitorowania i sterowania czujnikami lub urządzeniami pomiarowymi. Transfer danych pozyskanych przez Milesight UC300 odbywa się za pośrednictwem sieci LoRaWAN lub połączenia komórkowego 3G i LTE. Dostęp do pozyskanych informacji możliwy jest za pośrednictwem prostej i intuicyjnej aplikacji dostępnej zarówno na urządzenia przenośne (tablety, smartfony), jak również poprzez przeglądarkę internetową.

Dwa sposoby komunikacji – sposoby dostępu do pozyskanych danych:

 

1. Poprzez sieć LoRa

2. Poprzez sieć komórkową (2G/3G/LTE)

Przekaźnik temperatury

Poza analogowymi interfejsami 4~20 mA i 0~10 V, kontroler Milesight UC300 obsługuje również 2 wejścia RTD do przyjmowania i przetwarzania sygnału rezystancji 2/3 przewodowych czujników PT100 na sygnał prądowy 4-20 mA w zakresie temperaturowym od -200°C do 800°C.

Inteligentny system działań automatycznych

Użytkownicy mogą skonfigurować 16 poleceń, które zostaną wykonane przy zaistnieniu nietypowych warunków. Przykładowo system może zrealizować inteligentne zadanie, takie jak zbieranie danych o konkretnym czasie.

Działanie autonomiczne

Kontroler Milesight UC300 IoT może wykonywać polecenia autonomicznie, nawet gdy sieć jest niedostępna.

Elastyczna integracja z chmurą

Kontroler UC300 IoT dzięki obsłudze protokołu TCP/UDP/MQTT, jest kompatybilny z wieloma platformami chmurowymi, takimi jak AWS (tylko dla wersji komórkowej) i Milesight IoT Cloud.

LoRaWAN® i 4G LTE

Kontroler UC300 IoT obsługuje wszystkie częstotliwości LoRaWAN® lub 4G LTE jako łączność typu „backhaul”. Dzięki temu rozwiązanie jest w stanie sprostać rygorystycznym wymaganiom projektowym.

Przechowuj, zarządzaj i analizuj wszystkie zebrane dane za pomocą kilku kliknięć. Aplikacja Milesight IoT Cloud dostępna jest zarówno na Androida, jak i urządzenia z systemem iOS. Ponadto dostęp do oprogramowania możliwy jest z komputerów stacjonarnych i notebooków, za pomocą przeglądarek internetowych – nie jest wymagana instalacja żadnej dodatkowej aplikacji. Milesight to gwarancja zarzadzania urządzeniami na wyciągnięcie ręki – niezależnie od tego jak daleko użytkownik znajduje się od wdrożonego systemu czujników.