Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

LoRaWAN (transmisja IoT)

LoRa (Long Range) to jeden z efektywnych systemów komunikacji bezprzewodowej, o sporym zasięgu i obniżonym poborze mocy, który może przesyłać małe ilości danych na duże odległości. Te dwie najważniejsze cechy sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie do stosowania w urządzeniach IoT.

LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) to protokół, który powstał na bazie modulacji systemu LoRa opracowanej przez firmę Semtech. Jest to warstwa oprogramowania, która określa, w jaki sposób urządzenia korzystają ze sprzętu, to znaczy kiedy przesyłają dane i w jakim formacie.

Najważniejsze cechy to daleki zasięg w komunikacji i stosunkowo niski pobór mocy. Właściwości te sprawiają, że systemy LoRaWAN to idealne rozwiązania dla przemysłowych aplikacji IoT. Ponadto pozwalają pokonać wiele nowych wyzwań, które występują na obszarach wiejskich i miejskich, związanych np. z zanieczyszczenie środowiska, ociepleniem klimatu czy z występującymi klęskami żywiołowymi.

Zastosowanie systemów LoRaWAN

Ze względu na swoją prostotę to rozwiązanie jest szeroko stosowane w transporcie, rolnictwie i  produkcji. Jest to najlepsze rozwiązanie dla przemysłowych aplikacji, które przesyłają małe ilości danych z niewielką prędkością. Dane mogą być przesyłane na dużą większą odległość, niż w przypadku innych technologii bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi czy Bluetooth. Dzięki temu urządzenia wykorzystujące protokół LoRa idealnie nadają się do przesyłania danych z czujników, w trybach niskiego poboru mocy.

Technologia LoRaWAN i wykorzystujące ją systemy są odpowiednie dla zastosowań, które wymagają monitorowania parametrów działania, za pomocą różnych specjalizowanych czujników. Zastosowania obejmują szerokie spektrum m.in. opiekę zdrowotną, inteligentne miasta, transport i logistykę. W ofercie Stovaris znajdują się rozwiązania dedykowane konkretnym zastosowaniom, w których technologia LoRaWAN sprawdza się najlepiej. Zwłaszcza, jeśli wymagają one umieszczenia czujników w odległych pomieszczeniach, halach czy obiektach.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Actility | Advantech | inHand | Milesight | Opengear

Osoba kontaktowa:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl