Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

LoRaWAN (transmisja IoT)

LoRa (Long Range) to jeden z efektywnych systemów komunikacji bezprzewodowej, o sporym zasięgu i obniżonym poborze mocy, który może przesyłać małe ilości danych na duże odległości. Te dwie najważniejsze cechy sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie do stosowania w urządzeniach IoT.

LoRaWAN – co to jest?

LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) to protokół, który powstał na bazie modulacji systemu LoRa opracowanej przez firmę Semtech Corporation (właściciela firmy Sierra Wireless producenta prywatnych sieci 5G). Jest to warstwa oprogramowania, która określa, w jaki sposób urządzenia korzystają ze sprzętu, to znaczy kiedy przesyłają dane i w jakim formacie.

Cechy LoRaWAN

Najważniejsze cechy LoRaWAN to daleki zasięg w komunikacji i stosunkowo niski pobór mocy. Właściwości te sprawiają, że systemy LoRaWAN to idealne rozwiązania dla przemysłowych aplikacji IoT. Ponadto pozwalają pokonać wiele nowych wyzwań, które występują na obszarach wiejskich i miejskich, związanych np. z zanieczyszczenie środowiska, ociepleniem klimatu czy z występującymi klęskami żywiołowymi.

Zastosowanie systemów LoRaWAN

Ze względu na swoją prostotę, LoRaWAN jest szeroko stosowany w transporcie, rolnictwie i  produkcji. Jest to najlepsze rozwiązanie dla przemysłowych aplikacji, które przesyłają małe ilości danych z niewielką prędkością. Dane mogą być przesyłane na dużą większą odległość, niż w przypadku innych technologii bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi czy Bluetooth. Dzięki temu urządzenia wykorzystujące LoRaWAN idealnie nadają się do przesyłania danych z czujników, w trybach niskiego poboru mocy.

Technologia LoRaWAN i wykorzystujące ją systemy są odpowiednie dla zastosowań, które wymagają monitorowania parametrów działania, za pomocą różnych specjalizowanych czujników. Zastosowania obejmują szerokie spektrum m.in. opiekę zdrowotną, inteligentne miasta, transport i logistykę. W ofercie Stovaris znajdują się rozwiązania dedykowane konkretnym zastosowaniom, w których technologia LoRaWAN sprawdza się najlepiej. Zwłaszcza, jeśli wymagają one umieszczenia czujników w odległych pomieszczeniach, halach czy obiektach.

Zestawy startowe LoRaWAN

Technologie LoRaWAN (LPWAN) są dość złożone i mogą stanowić wyzwanie dla klientów którzy nigdy nie dokonywali wdrożeń tego typu rozwiązań. Przy instalacji należy nie tylko skonfigurować bezpieczne i niezawodne sieciowe połączenie bezprzewodowe routerów i bramek przemysłowych urządzenia końcowego, ale także połączyć je z czujnikami oraz udostępnić całość jako część naszej sieci. Aby uzyskać kompleksowe rozwiązanie należy też dokonać połączenia rozwiązania przez sieci informatyczne z posiadaną platformą IoT lokalnie lub w chmurze.

Stovaris chcąc uprościć budowę kompleksowego rozwiązania IoT, IoMT i IIoT w sieci LoRaWAN oferuje specjalne zestawy startowe LoRaWAN Box pod marką Vispena. W ramach naszych zestawów proponujemy następujące produkty:

  • LoRaWAN OPEN Box
  • LoRaWAN POWER Box
  • LoRaWAN WATER Box
  • LoRaWAN AIR Box
  • LoRaWAN PARK Box
  • LoRaWAN GPS Box

Dzięki tym zestawom startowym inżynierzy/wdrożeniowcy, mogą szybko zapoznać się z poszczególnymi elementami zestawu oraz etapami procesu wdrożenia, przy okazji mając pewność, że można szybko zrealizować instalację. W rezultacie osoba niebędąca ekspertem może szybko stworzyć kompletne działające rozwiązanie LoRaWAN do Internetu rzeczy.

Dla bardziej wymagających klientów Stovaris oferuje pomoc w przygotowaniu projektu rozwiązania pod tzw. klucz. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i chętnie pomogą w wstępnej ocenie projektu. Naszym partnerom, którzy projektują już sieci z czujnikami w standardzie Internetu rzeczy (IoT/IIoT) oferujemy skorzystanie z protokółu LoRaWAN, który pozwala na dostęp do nielicencjonowanych częstotliwości radiowych, przy zasięgu do 15 kilometrów, niskie zużycie energii z zastosowaniem baterii, bezpieczeństwo transmisji i skalowalność oraz niezawodną łączność.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Actility | Advantech | Digi | Dragino | inHand | Milesight | OpengearPaessler | Sierra Wireless | TEKTELIC

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl

Borys Bartoszuk

Bussines Development Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions
tel. +48 506 049 334
b.bartoszuk@stovaris.pl