Zaznacz stronę

Tripp-Lite

Tripp Lite to amerykański producent rozwiązań dla średniej energetyki, zabezpieczeń zasilania i podłączania urządzeń elektrycznych. Firma została założona w 1922 roku i ma siedzibę w Chicago, a od roku 2021 należy do korporacji Eaton Electric (Moeller). Firma zatrudnia ponad 450 osób i prowadzi sprzedaż w ponad 80 krajach na całym świecie. Oferta produktowa obejmuje: zasilanie UPS, dystrybucje zasilania, listwy PDU, przełączniki KVM, okablowanie i szafy RACK oraz chłodzenia szaf, pełna oferta to ponad 3000 produktów, które pozwalają zorganizować ochronę danych krytycznych i całego sprzętu elektronicznego, od typowego biurka do dużego Centrum Danych.

Najważniejsze wydarzenia w historii firmy:

  • W 1922 roku Graham Trippe, wynalazca z Chicago, uzyskuje patent na nowy, precyzyjnie ukierunkowany reflektor samochodowy. Trippe „Speed ​​Light” staje się ciekawym produktem motoryzacyjnym, poprawiając widoczność we wszystkich typach pojazdów.
  • W latach 50-tych. Tripp Lite zaczyna produkować obrotowe światła ostrzegawcze oraz realizuje wdrożenia na pokładowe zasilanie prądem przemiennym. Firma rozwija linię falowników DC-AC i staje się najbardziej znanym producentem w tym zakresie na świecie.
  • W 1980 roku Tripp Lite staje się jedną z pierwszych firm, która produkuje systemy UPS, zaprojektowane specjalnie dla komputerów stacjonarnych.
  • W 1982 roku firma wprowadza najwyższej jakości zabezpieczenie przeciwprzepięciowe „Isobar®”, które zapewnia tłumienie przepięć w elektronice domowej i biurowej.
  • W latach 90-tych. Tripp Lite rozwija segment opieki zdrowotnej, w tym najpopularniejsze listwy zasilające klasy medycznej, z opatentowanym obwodem ochronnym. Segment UPS promują modele z cyfrowym ekranem LCD, modele modułowe z możliwością wymiany podczas pracy oraz modele 3-fazowe. Nowe linie produktów obejmują również przełączniki KVM i nagradzane rozwiązania chłodzące.
  • W 2010 roku producent rozszerza linie produktów, oferując kompleksowe rozwiązania dla centrów danych. Wprowadzono nową platformę DCIM, zawierającą produkty do zarządzania zasilaniem sieci, SNMP i monitorowania środowiska.
  • W 2016 roku Tripp Lite uzyskuje patent na automatyczny przełącznik źródeł zasilania (ATS) do zastosowań trójfazowych, modele te do montażu w szafie stanowią przełomowe rozwiązanie dla nadmiarowości powyżej 5 kW.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl