Zaznacz stronę

Digi

Założona w 1985 roku, firma Digi International od początku koncentrowała swoje działania na budowie urządzeń M2M i dostosowaniu ich do zmieniających się standardów sieciowych. Producent optymalizował również komunikację danych, w oparciu o najbardziej zaawansowane protokoły sieciowe i najnowsze technologie. W ofercie Digi jako pierwsze pojawiły się modemy częstotliwości radiowej, później dostawca zaczął tworzyć bramy, routery komórkowe, urządzenia sieciowe, systemy wbudowane w moduły (SOM) i komputery jednopłytowe (SBC). Obecnie firma jest jednym z wiodących dostawców produktów, usług i rozwiązań do zapewnienia łączności Internetu Rzeczy. Producent pomaga firmom tworzyć sieci nowej generacji oraz wdrażać infrastruktury komunikacyjne – szczególnie IIoT. Rozwiązania Digi pozwalają również zarządzać zbudowanymi sieciami, szczególnie w środowiskach o wymaganym wysokim poziomie bezpieczeństwa i niezawodności.

Szeroka oferta producenta zawiera takie grupy produktów:

  • Embedded Systems
  • Networking Systems
  • Management IoT Software

Oferta Digi rozwijała się również poprzez przejęcia innych ciekawych producentów – np. w 2019 przejęta została firma Opengear, dostarczająca krytyczną infrastrukturę IT (w tym rozwiązania zarządzające przełączaniem awaryjnym do sieci komórkowej i poza pasmem, NetOps Operations Manager do zarządzania typu Out-of-Band – OOB). W 2021 przejęte zostały firmy: Ctek specjalizująca się w rozwiązaniach do zdalnego monitoringu i sterowania przemysłowego oraz Ventus lider w rozwiązaniach Managed Network-as-a-Service (MNaaS), które upraszczają złożoność łączności sieci rozległej przedsiębiorstwa (WAN). Przejęty został również Haxiot, który był wiodącym dostawcą technologii bezprzewodowej o niskim poborze mocy na dużym obszarze (LPWA) i posiadał obszerne portfolio produktów LoRaWAN (wydajne moduły klienckie, inteligentne urządzenia przemysłowe, bramki i skalowalną platformę IoT w chmurze X-ON).

Nasza oferta w zakresie produktów Digi będzie się opierać o grupę Networking Systems – są to głownie routery LTE, 5G dla rynku SMB, biur, dedykowane dla systemów przemysłowych (typu: SCADA) oraz serwery konsolowe które zapewniają bezpieczny i inteligentny dostęp do krytycznych zasobów i infrastruktury centrum danych. Uzupełnieniem oferty są bramki przemysłowe które łączą różne protokoły sieciowe z sieciami IP lub komórkowymi. Idealnie nadają się do łączenia sieci, czujników i modułów Digi XBee® umożliwiających połączenia WAN z Ethernet oraz połączeniami szeregowymi.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl