Zaznacz stronę

Semtech

Semtech Corporation to działający od 1960 roku producent i dostawca półprzewodników, systemów IoT w technologii LoRaWAN i usług łączności w chmurze. Celem działania Semtech jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, które umożliwiają tworzenie technicznej lepiej połączonej infrastruktury IT/IoT. Globalne zespoły Semtech skupiają się na umożliwianiu tworzenia rozwiązań, aplikacji oraz opracowywania przełomowych produktów infrastruktury sieci LPWAN dla rynków przemysłowych i miejskich.

W ostatnich latach Semtech stał się międzynarodowym innowatorem technologicznym działającym w 33 lokalizacjach na całym świecie. Główne biura rozwoju oraz sprzedaży znajdują się w Europie (Anglia, Francja), Ameryce (USA, Kanada) oraz Azji (Indie, Chiny).

W styczniu 2023 roku Semetch ogłosił zakończenie przejęcia Sierra Wireless producenta specjalizującego się w rozwiązaniach Internet of Things oraz kartach SIM działających na całym świecie. Transakcja ta pozwala na podwojenie rocznych przychodów oraz zwiększa przychody z wysokomarżowych usług IoT Cloud. Połączona firma posiada rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie łączności komórkowej o dużej przepustowości w trybie 4 i 5G, łączności o niskim poborze mocy LPWAN, oprogramowania oraz usług w szybko rozwijających się segmentach IoT.

Portfolio rozwiązań Semtech

Oferta Semtech obejmuje:

  • Komórkowe rozwiązania IoT od Sierra Wireless, bezprzewodowe bramki IoT, Inteligentne bramki i routery używane w zastosowaniach miejskich i przemysłowych (IIoT).
  • Oparte na chmurze aplikacje, ułatwiająca świadczenie usług IoT, Inteligentne wykrywanie, oraz integralność sygnału to części składowe platformy do gromadzenia i integracji danych maszynowych z wykorzystaniem autorskiego API.
  • Kompleksowe rozwiązanie do łączenia zasobów przemysłowych, zarządzania energią oraz transmisja wideo z globalną usługą łączności.
  • Rozwiązania dla dużej gamy przedsiębiorstw, które wymagają śledzenia i monitorowania pojazdów.

Lider sojuszu LoRaWAN Alliance

Semtech jest jednym z założycieli a obecnie liderów stowarzyszenia LoRa Alliance. Sojusz ten jest jednym z największych i najszybciej rozwijających w sektorze technologicznym. Członkowie ściśle współpracują i dzielą się doświadczeniami, aby promować i napędzać sukces standardu LoRaWAN, uznając że będzie to otwarty i wiodący światowy standard bezpiecznej łączności IoT LPWAN klasy operatorskiej. Dzięki elastyczności technicznej umożliwiającej obsługę szerokiej gamy aplikacji dla Internetu rzeczy, zarówno lokalnych statycznych, jak bezprzewodowych. W tym celu LoRa Alliance stworzyła program certyfikacji obejmującej pakiety testów potwierdzających, że urządzenie końcowe spełniają wymagania funkcjonalne standardu a producenci otrzymują certyfikat potwierdzający, że ich urządzenia końcowe przeznaczone do konkretnych zastosowań będą działać w dowolnej sieci LoRaWAN, co jest kluczowym czynnikiem szybkiego globalnego wdrażania Internetu Rzeczy.

Standard LPWAN  został również wdrożony przez głównych operatorów sieci komórkowych na całym świecie i ma być nadal szeroko rozwijany. Ekosystem LoRaWAN obejmuje 181  operatorów sieciowych , posiadających sieci na każdym zamieszkałym kontynencie. Infrastruktura ta umożliwia łatwe i wydajne natychmiastowe wdrażanie rozwiązań oraz ułatwia interoperacyjność podłączonych urządzeń. Publiczne, prywatne i hybrydowe sieci LoRaWAN są dostępne na całym świecie.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Hubert Jaworski

Product Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions

tel.: +48 609 104 305
h.jaworski@stovaris.pl