Zaznacz stronę

Socomec

Historia przedsiębiorstwa sięga lat 20. XX wieku, kiedy rozpoczęto produkcję urządzeń elektrycznych. Pierwotnie firma nosiła nazwę Société des Ateliers de Constructions Électromécaniques du Bas-Rhin (Elektomechaniczna firma produkcyjna z Dolnego Renu). W 1953 roku zmieniono nazwę firmy na jej obecne brzmienie – Socomec. Od tego czasu firma nieustannie rozwija zarówno swoją ofertę, angażując się w rozwój nowych technologii, jak i sieć dystrybucyjną na całym świecie, w tym także i w naszym kraju, gdzie w Warszawie mieści się siedziba firmy Socomec Polska.

Obecnie Socomec jest producentem m.in. rozwiązań gwarantowanego zasilania urządzeń sieciowych i serwerowni. Bogata gama produktów i usług tej marki sprawia, że Socomec Polska jest ekspertem w trzech kluczowych technologiach, tj.:

  • systemach zasilania gwarantowanego (tzw. UPS Produkty i Rozwiązania), które dostarczają energię wysokiej jakości, ograniczają zniekształcenia a także niwelują przerwy zasilania dzięki opcji przechowywania energii;
  • systemach przełączania wysokodostępnych źródeł energii, których celem jest przekazywanie zasilania do działającego (sprawnego) zapasowego źródła;
  • systemach do zarządzania i monitorowania instalacji, które zapobiegają awariom i obniżają straty operacyjne.

Innowacyjne rozwiązania marki Socomec Polska (m.in. modułowe pakiety oprogramowania), są tworzone przez specjalistów do spraw wydajności energetycznej.

Rozwiązania te spełniają kluczowe wymagania zarządców oraz operatorów budynków przemysłowych, administracyjnych a także użyteczności publicznej, zapewniając:

  • pomiary zużycia energii i ustalanie źródeł nadmiernego zużycia,
  • ograniczenie mocy biernej (tym samym eliminują nakładanie kar taryfowych),
  • możliwość wyboru najlepszej taryfy i kontrolę faktur dostawców energii elektrycznej,
  • dokładny podział rachunków pomiędzy poszczególnych konsumentów energii.

Wszystkie rozwiązania, produkty i usługi firmy Socomec Polska spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa i standardy jakości ISO dla tej kategorii produktowej.

W ofercie Stovaris (dawniej Alstor SDS) znajduje się pełna gama urządzeń Socomec Polska – od desktopowych rozwiązań dla użytkowników firmowych i domowych, po modułowe systemy zabezpieczające systemy IT o znaczeniu krytycznym.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl