Zaznacz stronę

Socomec

Historia przedsiębiorstwa sięga lat 20. XX wieku, kiedy rozpoczęto produkcję urządzeń elektrycznych. Pierwotnie firma nosiła nazwę Société des Ateliers de Constructions Électromécaniques du Bas-Rhin (Elektomechaniczna firma produkcyjna z Dolnego Renu). W 1953 roku zmieniono nazwę firmy na jej obecne brzmienie – Socomec. Od tego czasu firma nieustannie rozwija zarówno swoją ofertę, angażując się w rozwój nowych technologii, jak i sieć dystrybucyjną na całym świecie, w tym także i w naszym kraju, gdzie w Warszawie mieści się siedziba firmy Socomec Polska. W 2016 roku Socomec, łączy się ze szwajcarską UPS Technologies oraz włoską ALGODUE. Następuje też inauguracja nowego Tesla Power Lab a producent wydaje swój pierwszy raport dotyczący śladu węglowego.

Co znajduje się w ofercie Socomec?

Obecnie Socomec jest producentem m.in. rozwiązań gwarantowanego zasilania urządzeń sieciowych i serwerowni. Bogata gama produktów i usług tej marki sprawia, że Socomec jest ekspertem w czterech kluczowych technologiach, tj.:

  • systemach zasilania gwarantowanego (tzw. UPS Produkty i Rozwiązania), które dostarczają energię wysokiej jakości, ograniczają zniekształcenia a także niwelują przerwy zasilania dzięki opcji przechowywania energii;
  • systemach przełączania wysokodostępnych źródeł energii, których celem jest przekazywanie zasilania do działającego (sprawnego) zapasowego źródła;
  • systemach do zarządzania i monitorowania instalacji, które zapobiegają awariom i obniżają straty operacyjne, wspomagają również systemy przemysłowe i IoT.
  • systemach magazynowania energii, które zapewniają przechowywanie energii, większą skalowalność, elastyczność oraz odporność sieci elektroenergetycznej i łatwiejszy dostęp do zmagazynowanej energii elektrycznej.

Rozwiązania Socomec

Innowacyjne rozwiązania marki Socomec (m.in. modułowe pakiety oprogramowania), są tworzone przez specjalistów do spraw wydajności energetycznej. Socomec przewiduje zmiany rynkowe, rozwijając technologie dostosowane do zmieniających się wymagań klientów oraz standardów światowych. Zobowiązanie firmy to „Optymalizacja wydajności systemów przez cały okres ich eksploatacji”. Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań zasilania gwarantowanego oferowanego przez Socomec jest seria Masterys zaprojektowana dla łatwej integracji w infrastrukturze Edge Computing o mocy 10-160 kVA.

Rozwiązania te spełniają kluczowe wymagania zarządców oraz operatorów budynków przemysłowych, administracyjnych a także użyteczności publicznej, zapewniając:

  • pomiary zużycia energii i ustalanie źródeł nadmiernego zużycia,
  • ograniczenie mocy biernej (tym samym eliminują nakładanie kar taryfowych),
  • możliwość wyboru najlepszej taryfy i kontrolę faktur dostawców energii elektrycznej,
  • dokładny podział rachunków pomiędzy poszczególnych konsumentów energii.

Wszystkie rozwiązania, produkty i usługi firmy Socomec Polska spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa i standardy jakości ISO dla tej kategorii produktowej.

W ofercie Stovaris znajduje się pełna gama urządzeń Socomec Polska – od desktopowych rozwiązań dla użytkowników firmowych i domowych, po modułowe systemy zabezpieczające systemy infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym.

Flagowe produkty:

Zasilacz UPS NETYS PL

Poznaj innowacyjny zasilacz, który zabezpieczy urządzenia podłączone do sieci. Dzięki kontrolkom możesz sprawdzić stan pracy zasilacza.

UPS NETYS PE

Poznaj zasilacz UPS, zaprojektowany do zabezpieczenia aplikacji IT w warunkach domowych, biurowych i handlowych.

UPS NETYS PR MT

Poznaj UPS, który dzięki funkcji AVR (Automatic Voltage Regulation) pozwala na ustabilizowanie napięcia wyjściowego i uniknięcie przejścia w tryb pracy bateryjnej.

UPS NETYS PR

Poznaj wydajne rozwiązanie zabezpieczające do szaf Rack. Doskonale nadaje się do ochrony drobnych serwerów, sprzętu sieciowego i urządzeń zewnętrznych.

UPS NETYS RT 1700

Poznaj UPS, który nie potrzebuje konfiguracji przy starcie. Niewielkie rozmiary (2U / 89 mm) pozwalają na jego montaż w szafach rack.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl