Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

GRAID SupremeRAID™ – pierwsza na świecie karta RAID ze wsparciem dla protokołu NVMeoF w pełni wykorzystująca wydajność SSD

GRAID SupremeRAID - przyszłość w ochronie firmowych danych

Sprzętowe kontrolery RAID lub programowe rozwiązania RAID używane są do ochrony danych w przypadku uszkodzenia dysku. W erze tradycyjnych dysków twardych HDD prosty układ sprzętowy ASIC na karcie RAID był w stanie w pełni obsłużyć wszystkie operacje wejścia/wyjścia (I/O), nawet w przypadku dysków SAS HDD maksymalna wydajność wynosiła około 200 IOPS przy transferze rzędu 150MB/s.

Jednakże w erze SSD pojedynczy dysk z interfejsem NVMe SSD może obsłużyć do 1 miliona operacji I/O na sekundę przy transferze sięgającym 7GB/s. Sprzętowe karty RAID lub programowe rozwiązania RAID nie są już w stanie obsłużyć tak ogromnego wzrostu wydajności oferowanego przez SSD, co z kolei powoduje, że stają się one wąskim gardłem wydajności całego systemu pamięci masowej.

​Tradycyjne sprzętowe karty RAID wymagają bezpośredniego połączenia za pomocą kabli z kartą RAID, znacząco ograniczając ich użyteczność w nowoczesnych systemach z infrastrukturą definiowaną programowo.

GRAID SupremeRAID
GRAID SupremeRAID - karta RAID NVMe

Przyszłość ochrony danych

GRAID SupremeRAID™ jest pierwszą na świecie kartą RAID NVMe pozwalającą wykorzystać maksymalną dostępną wydajność SSD. Centra danych przedsiębiorstw mogą teraz w dużo łatwiejszy sposób uzyskać rekordową wydajność z dyskami SSD NVMe lub protokołem NVMeoF, zachowując przy tym bezpieczeństwo danych i ciągłość działania biznesu.

Rewolucyjne rozwiązanie sprzętowe i programowe GRAID likwiduje wąskie gardło wydajności tradycyjnej ochrony RAID dla SSD. Jest także pierwszym na świecie rozwiązaniem RAID z protokołem NVMeoF RAID, który chroni nie tylko bezpośrednio podłączone dyski SSD, ale także te podłączone zdalnie za pomocą protokołu NVMe poprzez sieć FC (NVMeoF).

Niezrównana wydajność

Nowatorska technologia wykorzystana w SupremeRAID™ eliminuje wąskie gardła tradycyjnego RAID, odblokowując pełny potencjał wydajności SSD. Pojedyncza karta SupremeRAID™ jest w stanie obsłużyć 8,8 miliona IOPS i zapewnić transfer 100GB/s.

Obciążenie

GRAID SupremeRAID™

Sprzętowy RAID klasy high-end

Odczyt losowy blok 4k

8,8 M IOPS

3,5 M IOPS

Zapis losowy blok 4k

700 k IOPS

180 k IOPS

Odczyt sekwencyjny blok 512k

30 GB/s (Gen3), 100 GB/s (Gen4)

13.5 GB/s

Zapis sekwencyjny blok 512k

10 GB/s

4 GB/s

Odczyt losowy w trybie odbudowy blok 4k

1.8 M IOPS

36 k IOPS

Zwolnienie zasobów procesora dla innych aplikacji

GRAID SupremeRAID™ przejmuje całe obciążenie związane z przetwarzaniem operacji wejścia/wyjścia oraz obliczeń RAID, zwalniając dzięki temu cenne zasoby procesora dla innych aplikacji, zwiększając w rezultacie produktywność i obniżając koszty.

GRAID SupremeRAID - Plug&Play
GRAID SupremeRAID - Zwolnienie zasobów procesora dla innych aplikacji

Plug & Play

W odróżnieniu od tradycyjnych sprzętowych kart RAID, GRAID SupremeRAID™ nie wymaga dodatkowego okablowania w celu podłączenia dysków SSD, eliminując potencjalne punkty awarii oraz koszty zmian sprzętowych istniejących systemów.

Obsługa różnorodnych interfejsów NVMe

GRAID SupremeRAID™ może być używany z interfejsami NVMe takimi jak: U.2, M.2 a nawet AIC (dodatkowa karta), dzięki czemu SupremeRAID™ jest najbardziej uniwersalnym kontrolerem NVMe SSD RAID na świecie.

GRAID SupremeRAID - Obsługa różnorodnych interfejsów NVMe
GRAID SupremeRAID - Przyjazny dla użytkownika i łatwy w zarządzaniu

Przyjazny dla użytkownika i łatwy w zarządzaniu

Tradycyjne karty sprzętowe RAID używają specjalizowanych układów ASIC o ograniczonej mocy obliczeniowej i w celu osiągniecia zadowalających poziomów wydajności muszą używać modułów pamięci cache. Karta GRAID SupremeRAID™ wykorzystuje swoje ogromne możliwości programowe i sprzętowe osiągając od 2 do 10 razy większą wydajność, w porównaniu do tradycyjnych kart RAID, bez potrzeby stosowania pamięci cache. Eliminuje to także dodatkowe obciążenie związane z zarzadzaniem modułem backupu pamięci cache zachowując cały czas maksymalną wydajność.