Zaznacz stronę

Advantech

Advantech został założony w 1983 roku, siedziba firmy znajduje się na Tajwanie. Firma ta jest niekwestionowanym numerem jeden w usługach oraz rozwiązaniach systemów automatyki przemysłowej stosowanych w przemyśle, transporcie oraz energetyce. Dochód Advantecha w roku 2010 to zaledwie 231 mln USD natomiast w roku 2017 było to już 1,45 mld USD. Firma cały czas bardzo prężnie się rozwija, każdy rok notuje z dochodem większym (YoY) o co najmniej 10% (wzrosty zakładane przez zarząd to 8%). Wyniki finansowe firmy bardzo dobrze obrazują potencjał, jaki kryje się w przemyśle. W 2000 roku inteligentne fabryki były rzadkością, obecnie Advantech postawił sobie za cel modernizacje wszystkich fabryk, zgodnie z planem Industry 4.0.

Advantech na świecie

W roku 2017 udział całej sprzedaży Advantecha stanowił dla rynku industrial kolejno Ameryka 28%, Chiny 32%, Azja 14% oraz Europa 17%. Warto zauważyć bardzo duży udział na rynku Amerykańskim, gdzie taki wynik świadczy o tym iż sprzęt jest najlepszej jakości a rozwiązania proponowane przez producenta idealnie trafiają w potrzeby klienta. Udział firmy w segmencie IPC (Industrial PC) to ponad 32%, liczba ta sukcesywnie rośnie zostawiając daleko za sobą najbliższa konkurencję (Siemens, poniżej 18%). W Polsce Advantech posiada dużą placówkę która ma za zadanie wspierać rynek na terenie Polski oraz Europy wschodniej, dzięki czemu wsparcie techniczne oraz dostęp do prezentacji rozwiązań jest dla Polskiego rynku niezwykle ułatwiony. Advantech co roku jest nagradzany za pierwsze miejsce w takich konkursach jak Worldwide Industrial PC czy Taiwan Excellence.

Globalne wsparcie

Advantech dzięki bardzo dobrze rozwiniętej siatce swoich biur, pozwala wspierać technicznie projekt założony w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo klienci zagraniczni kupując rozwiązania i urządzenia z innego kraju, mogą serwisować sprzęt bezpośrednio w swoim kraju, bez potrzeby jego wysyłania za granice. Opcja ta pozwala wspierać naszych rodzimych integratorów wdrażających swoje rozwiązania na całym świecie. Producent znany jest na całym świecie z bardzo niskiej awaryjności. Sam tworzy komponenty, które są w stanie pracować pod dużym obciążeniem nawet w zakresie temperatur od -40 °C do +80 °C. Obecnie Advantech produkuje również najbardziej wytrzymałe dyski SSD, których współczynnik awaryjności maleje każdego roku, a w 2018 roku osiągnął rekordowe 0.08%

Advantech tworzy rozwiązania, dzięki którym każda fabryka może być zmodernizowania do poziomu czwartej rewolucji przemysłowej (Factory 4.0). Rozwiązania iFactory przeznaczone są przede wszystkim dla przedsiębiorstw chcących korzystać z inteligentnych fabryk, m.in. producentów artykułów spożywczych, elektroniki, samochodów czy dostawców energii. Natomiast rozwiązania CNC stworzono z myślą o inteligentnym monitorowaniu maszyn. Oferta produktowa firmy Advantech obejmuje ponad 8 tysięcy urządzeń dla różnych branż, od małych modułów I/O, przez przemysłowe komputery (IPC), wbudowane systemy komputerowe, aż po karty PCI-e, przemysłowe dyski flash oraz serwery rack. Platformy Advantech oferują wykrywanie, monitorowanie i zdalną komunikację z narzędziami do integracji i analizy danych. Dzięki temu doskonale nadają się do użytku w różnych sektorach przemysłowych. Oprócz tego Advantech oferuje karty do kontroli ruchu oraz systemy all-in-one, które spełniają wymagania integratorów systemów. Projektowane przez Advantech komputery przemysłowe są wykorzystywane na zaawansowanych liniach technologicznych, w serwerowniach i data center oraz stanowiskach do obsługi automatyki przemysłowej.

Gdzie znajdziesz Advantech?

Opierając się na bogatym doświadczeniu, Advantech stworzył również szeroką gamę rozwiązań ze sfery automatyki przemysłowej dedykowanych dla sektora transportu. Są w niej produkty przeznaczone dla transportu kolejowego i drogowego, m.in. urządzenia do automatycznego pobierania opłat, zarządzania ruchem w mieście, zarządzania autostradami i ośrodkami komunikacyjnymi oraz systemu rozpoznawania rodzaju aut, wdrażanego na autostradach. Rozwiązania Advantech zmieniają zwykłe systemy w inteligentne systemy wyposażone w bezpieczne, energooszczędne funkcje. Zaprojektowano je z myślą o rynkach w sektorach takich jak transport, automatyzacja fabryk oraz maszyn czy infrastruktura chmurowa.

Advantech wśród rozwiązań przeznaczonych dla inteligentnych fabryk, ma w ofercie na przykład systemy UNO, które niwelują dotychczasową przepaść pomiędzy IT (information technology) a OT (operational technology). W ofercie znajdziemy także MIC oraz ARK, które idealnie nadają się do pracy w najgorszych warunkach (pył, temperatury), a dzięki unikalnemu systemowi rozbudowy opcjonalnymi modułami klient otrzymuje niespotykane dotąd możliwości rozszerzenia bez konieczności zakupu kolejnych jednostek centralnych.

Warto także zwrócić uwagę na wysoce funkcjonalne komputery panelowe, karty i moduły oraz szybkie urządzenia do przetwarzania danych i dokonywania pomiarów, kalibracji oraz wykonywania testów.

Dzięki ciągłemu poszukiwaniu wyjątkowych rozwiązań firma systematycznie się powiększa, łącząc się z mniejszymi podmiotami, co w praktyce oznacza, że w każdym roku portfolio firmy się zwiększa, a producent już teraz jest w stanie zapewnić wszystkie elementy systemów potrzebne do modernizacji oraz wprowadzania autorskich rozwiązań, nawet oprogramowanie.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Piotr Król

Product Manager
tel. +48 509 049 109
p.krol@stovaris.pl