Zaznacz stronę

Advantech

Advantech został założony w 1983 roku, siedziba firmy znajduje się na Tajwanie. Firma ta jest niekwestionowanym numerem jeden w usługach oraz rozwiązaniach systemów automatyki przemysłowej stosowanych w przemyśle 4.0, systemach IoT między innymi LoRa WAN (LPWAN), transporcie oraz energetyce. Dochód firmy w roku 2010 roku wynosił zaledwie 231 mln USD, natomiast już w roku 2017 było to aż 1,45 mld USD. Advantech cały czas bardzo prężnie się rozwija. Firma każdy rok notuje coraz wyższym dochodem (YoY), o co najmniej 10% (wzrosty zakładane przez zarząd to 8%). Wyniki finansowe Advantech bardzo dobrze obrazują potencjał, jaki kryje się w przemyśle. W 2000 roku inteligentne fabryki były rzadkością, obecnie Advantech postawił sobie za cel modernizacje wszystkich fabryk, zgodnie z planem Industry 4.0.

Advantech na świecie

W roku 2017 udział całej sprzedaży stanowił dla rynku industrial w Ameryce 28%, Chinach 32%, Azji 14% oraz w Europie 17%. Warto zauważyć bardzo duży udział na rynku amerykańskim, gdzie taki wynik świadczy o tym, iż sprzęt jest najlepszej jakości a rozwiązania proponowane przez Advantech idealnie trafiają w potrzeby klienta. Udział firmy w segmencie IPC (Industrial PC) to ponad 32%. Liczba ta sukcesywnie rośnie zostawiając daleko za sobą konkurencję (Siemens, poniżej 18%). W Polsce Advantech posiada dużą placówkę, która ma za zadanie wspierać rynek na terenie Polski oraz Europy Wschodniej, dzięki czemu wsparcie techniczne oraz dostęp do prezentacji rozwiązań jest dla polskiego rynku niezwykle ułatwiony. Advantech co roku jest nagradzany za pierwsze miejsce w takich konkursach jak Worldwide Industrial PC czy Taiwan Excellence.

Globalne wsparcie

Advantech dzięki bardzo dobrze rozwiniętej siatce swoich biur, pozwala wspierać technicznie projekt założony w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo klienci zagraniczni kupując rozwiązania i urządzenia z innego państwa, mogą serwisować sprzęt bezpośrednio w swoim ojczystym kraju, bez potrzeby jego wysyłania za granicę. Opcja ta pozwala wspierać naszych rodzimych integratorów wdrażających swoje rozwiązania na całym świecie. Producent doceniany jest z uwagi na niską awaryjność rozwiązań Advantach. Sam tworzy komponenty, które są w stanie pracować pod dużym obciążeniem, nawet w zakresie temperatur od -40°C do +80°C. Obecnie Advantech produkuje również najbardziej wytrzymałe dyski SSD, których współczynnik awaryjności maleje każdego roku, a w 2018 roku osiągnął rekordowe 0.08%.

Advantech tworzy rozwiązania, dzięki którym każda fabryka może być zmodernizowania do poziomu czwartej rewolucji przemysłowej (Factory 4.0). Rozwiązania iFactory przeznaczone są przede wszystkim dla przedsiębiorstw chcących korzystać z inteligentnych fabryk, m.in. producentów artykułów spożywczych, elektroniki, samochodów czy dostawców energii. Natomiast rozwiązania CNC stworzono z myślą o inteligentnym monitorowaniu maszyn. Oferta produktowa firmy Advantech obejmuje ponad 8 tysięcy urządzeń dla różnych branż, od małych modułów I/O, przez przemysłowe komputery (IPC), wbudowane systemy komputerowe, aż po karty PCI-e, przemysłowe dyski flash oraz serwery rack. Platformy Advantech oferują wykrywanie, monitorowanie i zdalną komunikację z narzędziami do integracji i analizy danych. Dzięki temu doskonale nadają się do użytku w różnych sektorach przemysłowych. Oprócz tego Advantech oferuje karty do kontroli ruchu oraz systemy all-in-one, które spełniają wymagania integratorów systemów. Projektowane przez Advantech komputery przemysłowe są wykorzystywane na zaawansowanych liniach technologicznych, w serwerowniach i data center oraz stanowiskach do obsługi automatyki przemysłowej.

Zastosowanie rozwiązań Advantech

Opierając się na bogatym doświadczeniu, Advantech stworzył również szeroką gamę rozwiązań ze sfery automatyki przemysłowej dedykowanych dla sektora transportu. Są w niej produkty przeznaczone dla transportu kolejowego i drogowego, m.in. urządzenia do automatycznego pobierania opłat, zarządzania ruchem w mieście, zarządzania autostradami i ośrodkami komunikacyjnymi oraz systemu rozpoznawania rodzaju aut, wdrażanego na autostradach. Rozwiązania Advantech zmieniają zwykłe systemy w inteligentne systemy wyposażone w bezpieczne, energooszczędne funkcje. Zaprojektowano je z myślą o rynkach w sektorach takich jak transport, automatyzacja fabryk oraz maszyn czy infrastruktura chmurowa.

Advantech wśród rozwiązań przeznaczonych dla inteligentnych fabryk, ma w ofercie na przykład systemy UNO, które niwelują dotychczasową przepaść pomiędzy IT (information technology) a OT (operational technology). W ofercie znajdziemy także MIC oraz ARK, które idealnie nadają się do pracy w najgorszych warunkach (pył, temperatury), a dzięki unikalnemu systemowi rozbudowy opcjonalnymi modułami klient otrzymuje niespotykane dotąd możliwości rozszerzenia bez konieczności zakupu kolejnych jednostek centralnych.

Warto także zwrócić uwagę na wysoce funkcjonalne komputery panelowe, karty i moduły oraz szybkie urządzenia do przetwarzania danych i dokonywania pomiarów, kalibracji oraz wykonywania testów.

Dzięki ciągłemu poszukiwaniu wyjątkowych rozwiązań firma systematycznie się powiększa, łącząc się z mniejszymi podmiotami, co w praktyce oznacza, że w każdym roku portfolio firmy się zwiększa, a producent już teraz jest w stanie zapewnić wszystkie elementy systemów potrzebne do modernizacji oraz wprowadzania autorskich rozwiązań, nawet oprogramowanie.

Oferta produktowa firmy Advantech obejmuje ponad 8 tysięcy urządzeń dla różnych branż, od małych modułów I/O, przez przemysłowe komputery (IPC), wbudowane systemy komputerowe, aż po karty PCI-e, przemysłowe dyski flash oraz serwery rack.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Marcin Cichecki

Sales Director
tel.: +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl