Zaznacz stronę
Nowe funkcje oprogramowania Arcserve UDP 9.0

Kilka dni temu nasz dostawca Arcserve ogłosił premierę dziewiątej wersji swojego flagowego produktu Unified Data Protection (UDP). Jest to oprogramowanie do backupu oraz składowy element platformy Unified Data Resilience,  która oferuje wiele nowatorskich funkcjonalności.

Arcserve UDP 9.0 to w pełni dostępna ochrona i bezpieczeństwo przed oprogramowaniem ransomware dla kopii zapasowych danych oraz duża redukcja archiwizowanych danych przy użyciu globalnej deduplikacji po stronie źródła, technologii i2 i naszej kompresji. Nowa wersja ma również „zaszytą” funkcjonalność, podobną do klastra dla wszystkich aplikacji i danych i zapewnia skuteczne odzyskiwanie danych (dzięki w pełni zautomatyzowanym, niezakłócającym pracy urządzeń testerom DR). Funkcja Granular Recovery została dodana z myślą o aplikacjach typu Database (np. Oracle DB).

Nowa wersja, Arcserve UDP 9.0 sama w sobie zawiera nowe funkcje, ulepszenia i aktualizacje modułów, w tym:

  • Zarządzanie oparte na chmurze (Cloud Console) – konsola zarządzania może być chmurowa lub prywatna. Arcserve Cloud Console jest przeznaczona dla wielu użytkowników z ulepszonymi funkcjami zabezpieczeń, oferowanymi przez usługi Arcserve Identity Services.
  • Możliwość przechowywania kopii zapasowych w zewnętrznej pamięci masowej – pozwala to na zwiększoną dostępność i skalowalność, danych dzięki przechowywaniu kopii zapasowych bezpośrednio w chmurze: Amazon lub Google Cloud. Obniża to całkowity koszt posiadania (TCO) i usprawnia obsługę odzyskiwania danych po awarii z chmury.
  • Ulepszona ochrona bazy danych firmy Oracle – dodano funkcje w zakresie ochrony, takie jak bez-agentowe tworzenie kopii zapasowych w systemie Solaris dla Oracle DB przez funkcje RMAN oraz Assured Recovery. Obecnie można przywrócić całą bazę danych Oracle Pluggable Database, a także niektóre obszary tabel Oracle PDB.
  • Zaawansowane opcje odzyskiwania dla programów Microsoft – nowością jest m.in. funkcja odzyskiwania danych do ustalonego punktu na osi czasu (dla programu SQL-Server), która pozwala na odzyskiwanie bazy danych do dowolnego momentu między dwoma punktami odzyskiwania. Zapewnia to przywrócenie pełnej integralności danych.
  • Dokumentacje techniczną oraz moduł szybkiego wprowadzenie do architektury Arcserve UDP.

Dzięki współpracy z Sophos Intercept X Advanced i implementacji ich silników w oprogramowaniu Arcserve Backup można połączyć ochronę serwera ML z pamięcią masową, aby wspierać strategię odporności danych.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Arcserve:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl