Zaznacz stronę

Arcserve

Amerykański producent – Arcserve – jest przedsiębiorstwem, które od 35 lat dostarcza na rynek rozwiązania backupowe. Firma, będąc jeszcze częścią koncernu CA, opracowała cieszące się do dziś popularnością oprogramowanie Arcserve Backup. Jej centrala mieści się w Minneapolis, a oddziały zlokalizowane są m.in. w Kanadzie, Japonii, Chinach, Niemczech, Belgii, a także w Polsce, gdzie filia funkcjonuje od 2015 roku.
Arcserve w 2014 roku, już pod własnym szyldem, wypuściło na rynek swoje flagowe rozwiązanie do odzyskiwania i ochrony danych – Arcserve UDP, które śmiało konkuruje z innymi pakietami dostępnymi na rynku. Oprogramowanie to zostało zbudowane na podstawie nowej generacji architektury wirtualnych możliwości. Dzięki temu Arcserve UDP oferuje innowacyjne funkcje i opcje w postaci m.in.:

  • zintegrowanej konsoli zarządzania w zakresie ochrony danych,
  • wsparcia dla systemów Linux, Windows i platform Microsoft Hyper-V, KVM, VMware vSphere,
  • wbudowanej replikacji zasobów, na które wykonywany jest backup pozwalający na zwiększenie niezawodności systemu,
  • migracji kopii obrazów dysków na taśmie oraz ich saldowania w chmurze i pozostałych wirtualnych lokalizacjach.

W portfolio firmy znajduje się także Arcserve Unified Data Protection, które należy do rozwiązań IT służących do szybkiego wykonywania kopii zapasowych za pośrednictwem snapshotu, replikacji i zagwarantowania ciągłości działania. Oprogramowanie zostało wyposażone w technologię duplikacji na źródle z jedną zintegrowaną konsolą zarządzającą dla serwerów.

W ofercie firmy znajdują się także rozwiązania do archiwizacji Arcserve UPOD Archiving oraz do zapewnienia wysokiej dostępności danych Arcserve Continous Availability. Rozwiązania Arcserve cechuje wysoka funkcjonalność i innowacyjność przy zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen.

W marcu 2021 roku ogłoszono decyzję o fuzji z firmą StorageCraft. W rezultacie Arcserve to obecnie jeden z pięciu największych na świecie dostawców wirtualnych rozwiązań z zakresu ochrony danych i kompleksowych narzędzi pozwalających zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed utratą informacji biznesowych.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel.: +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl