Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Projektory RICOH – wybierz idealne rozwiązanie

Projektory RICOH

Projektor w dzisiejszych czasach kiedy coraz większą rolę odgrywa wizualizacja są czymś wręcz oczywistym w biurze, firmie czy szkole.

To nieodłączne narzędzie przy firmowej prezentacji czy wideokonferencji. Technologiczny postęp w jakim uczestniczymy od kilkunastu lat nie ominął również dziedziny projektorów. Generują one coraz to ostrzejszy obraz zapewniają różne formaty, działają dłużej są cichsze i zużywają mniej energii. 

Jaki to dobry projektor? Czym różnią się technologie w projektorach?

Celem każdego projektora jest jak najlepsza jakość obrazu z każdego źródła sygnału. Klienci stojący przed wyborem najlepszego dla siebie  projektora zdają sobie często bardzo wiele pytań. Zaczynając od chociażby zalety projektora laserowego w porównaniu z rozwiązaniem lampowym. Jaka jest różnica między projektorem LED, OLED i DLP? Czy będzie on dobry do kina domowego? Czy można podłączyć do niego laptopa? Czy w urządzeniu jest łączność bezprzewodowa? i wiele innych. Wszystkie te pytania mają za zadanie pomóc klientowi jak najlepiej dobrać rozwiązanie do swojego wnętrza dla swoich potrzeb.

Projektory lampowe – czyli klasyka

20 lat temu standardowe miejsce pracy jakim jest firmowe biuro czy klasa w szkole prawdopodobnie posiadały projektor lampowy do wyświetlania prezentacji. Zasadą działania tej konstrukcji w dużym uproszczeniu jest wiązka światła generowana przez żarówkę i przechodząca przez soczewkę. Takie rozwiązanie ma dwie podstawowe wady, nagrzewa się podczas pracy i jest podatne na kurz. Przez co podczas eksploatacji konieczna również może okazać się wymiana żarówki. Porównując to z projektorem laserowym już na wstępie należy zwrócić uwagę na wyższą kulturę pracy – jest to cichszy sprzęt i łatwiejszy w obsłudze. Oczywiście patrząc na wszystkie zalety projektorów laserowych i wady projektorów lampowych rodzi się pytanie o kwestię kosztów.

Projektory laserowe są częściej wybierane w przypadku profesjonalnych prezentacji, dużych sal konferencyjnych czy instalacji stałych, gdzie wysoka jasność, trwałość i doskonała jakość obrazu są kluczowe. Projektory lampowe z kolei to nadal najpopularniejszy wybór wszędzie tam, gdzie cena jest czynnikiem warunkującym zakup.

Należy też zwrócić uwagę, że rozwiązanie lampowe tańsze w zakupie na początku, ale wymagające chociażby nowych części, kontaktu z serwisem i regularnej konserwacji. W dłuższej perspektywie pracy może okazać się droższe w porównaniu z rozwiązaniem laserowym.

Projektory DLP: prezentacja kinowa

Projektor multimedialny w technologii DLP (Digital Light Processing) to krok naprzód w stosunku do klasycznego modelu projektora lampowego.  Rozwiązanie stosowane jest szeroko w projektorach do prezentacji, kina domowego, a także przy różnych zastosowaniach komercyjnych. Technologia DLP korzysta z autorskiego układu mikroluster. Ruchome lustra odpowiadają za poszczególne piksele co przekłada się na rozdzielczość i format obrazu. Rzutniki multimedialne czy nawet projektory przenośne wykonane w technologii DLP oferują doskonałą jakość obrazu w połączeniu z wysokim kontrastem i precyzją kolorów.
Projektor DLP jest zdecydowanie bardziej skomplikowany technologicznie w porównaniu z odpowiednikiem LCD. Oczywiście nie oznacz to, że jest on bardziej narażony na uszkodzenia, a wręcz odwrotnie. To technologia DLP uważana jest jako ta bardziej żywotna. Dlatego modele projektorów DLP stosuje się w trudniejszych warunkach – na przykład dłuższym czasie pracy.

Projektory LCD: biura ale i filmy

Projektory LCD czyli Liquid Crystal Display to sprawdzona technologia przez co są one stosunkowo powszechne i mają ugruntowaną pozycję na rynku. Zasada działanie w projektorach LCD jest bardzo prosta. Wiązka światła przepuszczana jest przez system zwierciadeł i dociera do paneli LCD. Każdy z paneli odpowiedzialny jest za jedną z barw: czerwony, niebieskie i zielony. W pryzmacie odbywa się połączenie wiązek światła kierowanych z paneli LCD i skierowanie światła na obiektyw, a później ekran. Im rozwiązanie jest nowsze tym więcej światła możemy uzyskać w efekcie końcowym.
Projektory LCD są często wybierane do prezentacji zarówno w biurach jak i salach konferencyjnych. Technologia LCD może generować niższe rozdzielczości, co z kolei może być korzystne dla tych, którzy poszukują bardziej ekonomicznych modeli projektora. Zaletami tej technologii jest jej duża praktyczność i niska cena.

Projektory laserowe: najnowocześniejsze rozwiązanie na rynku

Porównując projektor laserowy z innym rozwiązaniem widać różnicę na tzw. pierwszy rzut oka. To innowacyjne rozwiązania w dziedzinie wizualizacji, które charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu i zaawansowaną technologią. Jakość obrazu jest tutaj na najwyższym poziomie. Projektor laserowy wykorzystuje źródło światła w postaci laserów, w niektórych przypadkach jest to światło padające na trzy niezależne panele LCD, a w innych wykorzystuje technologie znaną z rozwiązań DLP. Zapewniając wyraźny obraz w prawie każdym zakresie, a co istotne nie wymagają żarówek. Projektory laserowe nie wymagają też dużej konserwacji i mogą pracować przez bardzo długi okres czasu wręcz latami.
Wśród wielu rodzajów projektów kluczowymi cechami wyróżniającymi projektory multimedialne laserowe jest na pewno niezwykłą wszechstronnością. Idealnie, a wręcz doskonale sprawdzają się w każdym środowisku. Zarówno w biurach przy profesjonalnych prezentacjach czy domowych salach kinowych.

Projektory laserowe są niezbędnym sprzętem dla klientów poszukujących najwyższej jakości obrazu. Spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników swoje miejsce znajdują w salach konferencyjnych czy w domowym kinie.

Projektory Laserowe – kluczowe cechy

Wysoka Jasność: Projektory laserowe w swojej charakterystyce wyróżniają się znacznie większą jasnością w porównaniu do tradycyjnych technologii. Sprawia to, że są idealne do dużych sal konferencyjnych i hal wystawowych.

Długotrwała Żywotność: Źródło światła jakim jest laser jest zazwyczaj bardziej trwałe niż tradycyjne lampy. Przekłada się to na dłuższy czas eksploatacji projektora przed koniecznością ingerencji technicznej czy wymiany.

Szeroki Zakres Kolorów: System kolorów o szerokim zakresie gwarantuje tutaj realistyczne i dynamiczne wyświetlanie obrazu, zarówno podczas prezentacji, jak i podczas odtwarzania filmów.

Krótki czas reakcji: Projekcje laserowe doskonale radzą sobie z dynamicznymi obrazami. Czyni je to idealnymi do zastosowań, gdzie płynna obsługa ruchu jest kluczowa, na przykład w przy projekcji wideo o wysokiej rozdzielczości.

Nasza rekomendacja to najnowsze rozwiązanie od Ricoh kompaktowy projektor laserowy WXL5860. Zajmuje niewiele miejsca więc zmieści się w praktycznie każdej nawet najmniejszej przestrzeni biurowej. Do przetwarzania obrazu wykorzystuje technologię DLP łącząc ją z laserowym źródłem światła. Cechą jak wyróżnia ten model to funkcja ruchu obiektywu w pionie, co pomaga w dostosowaniu obrazu bez potrzeby poruszania całym projektorem.

Przetestuj projektory RICOH dostępne w ofercie Stovaris!

Bez względu na to, czy potrzebujesz projektora do sali konferencyjnej, biura czy kina domowego, oferta Stovaris zawiera różnorodne opcje, aby sprostać różnym oczekiwaniom klientów.

Zanim dokonasz wyboru, skontaktuj się z nami i przetestuj projektory RICOH. Sprawdź różne modele pod kątem specyfikacji technicznych, funkcji dodatkowych oraz oczywiście, skonsultuj się z naszym Product Managerem, żeby dostosować projektor do swoich indywidualnych potrzeb.