Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zunifikowane macierze Infortrend serii GS z pamięcią SSD cache, wielokrotnie zwieszają wydajność dostępu do plików

Zwiększ produktywność dzięki pamięci podręcznej SSD - Infortrend

Firma Infortrend, znany dostawca rozwiązań macierzowych klasy enterprise wprowadził do swojej oferty zunifikowane pamięci masowe serii GS z technologią SSD cache. To rozwiązanie w znaczący sposób zwiększa wydajność dostępu w trybie plikowym aplikacji wymagających bardzo dużej ilości operacji losowego dostępu do plików.

Infortrend serii DS z SSD ca_solution_SSD cache

Idealna ochrona danych w przypadku niespodziewanych awarii

EonStor GS to zunifikowane rozwiązanie pamięci masowej pozwalające korporacjom oraz małym i średnim firmom na zarządzanie w jednym pojedynczym urządzeniu sieciowymi pamięciami masowymi o dostępie plikowym (NAS) i siecią pamięci masowej o dostępie blokowym (SAN). Architektura z redundantnymi kontrolerami serii GS zapewnia wysoką niezawodność i zwiększa całkowitą wydajność. Seria GS obsługuje wszystkie poziomy RAID chroniące przed utratą danych w przypadku awarii dysków twardych i dostarcza pojemności rzędu kilku PB. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie muszą się martwić wzrostem danych czy potencjalną utratą danych w przypadku awarii. 

GS wykorzystuje dyski SSD działające jako pamięć cache usługi sieciowej pamięci masowej NAS w celu zwiększenia wydajności dostępu do plików. Umieszczanie najczęściej używanych danych w pamięci cache, wykorzystującej nośniki o wysokim transferze i niskim czasie dostępu, sprawia, że następne żądania dostępu do tych danych mogą być obsługiwane dużo szybciej.

Przyspieszenie dostępu do plików i danych

GS z opcją SSD cache jest optymalnym rozwiązaniem dla aplikacji cechujących się losowym dostępem do danych, takich jak współdzielenie plików, poczta email, a także edycja mediów na etapie post produkcji. Jeśli kilku użytkowników jednocześnie wymaga dostępu do plików, a żądane bajty nie znajdują się na sąsiadujących sektorach, tradycyjne dyski mechaniczne HDD powodują wydłużenie czasu wyszukiwania, zwiększając opóźnienia operacji wejścia/wyjścia (I/O), co w efekcie redukuje wydajność systemu i w sposób negatywny wpływa na użytkownika. 

Infortrend macierze serii DS z SSD cache

Dzięki bliskiemu zera czasie wyszukiwania dysków SSD, opcja plikowego SSD cache serii GS redukuje opóźnienia operacji wejścia/wyjścia i zwiększa znacząco liczbę wykonywanych operacji na sekundę (IOPS). Wysokowydajne algorytmy w sposób inteligentny przewidują i przechowują w pamięci cache najczęściej używane małe bloki danych oraz ich metadane, znacznie zwiększając szybkość losowego dostępu do danych.

Wyższa wydajność macierzy Infortrend serii GS z SSD cache

Podwyższenie wydajności macierzy

W przypadku typowych aplikacji takich jak współdzielenie plików czy poczta email wystarczy zastosowanie 1 lub 2 dodatkowych dysków SSD. W przypadku edycji mediów wymagającej dużo wyższej przepustowości, rekomendowane jest użycie 4 lub więcej dodatkowych dysków SSD.

Rozwiązania serii GS działają także w trybie macierzy z dostępem blokowym oferując tą samą lub nawet wyższą wydajność niż najbardziej popularna seria macierzy DS firmy Infortrend. W trybie tym dostępne są wszystkie poszukiwane przez użytkowników funkcjonalności, w tym także SSD cache dla dostępu blokowego.

Chcesz wiedzieć więcej?