Zaznacz stronę

Infortrend Technology

Infortrend Technology to firma, która już od 25 lat dostarcza wysokiej wydajności tradycyjne macierze dyskowe, macierze typu All Flash, hybrydowe pamięci masowe, urządzenia NAS, serwery pamięci masowej oraz chmurowe pamięci masowe. Wszystkie produkty Infortrend posiadają zawansowane usługi danych spełniające wysokie wymagania środowisk SAN / NAS, będące w stanie rozwiązać większość problemów związanych z przechowywaniem i udostępnianiem danych.

Co więcej, Infortrend oferuje szeroki wachlarz produktów i rozwiązań wykorzystujących wiodące technologie w celu osiągnięcia wysokiej wydajności, łatwości obsługi i co najważniejsze dużej niezawodności. Zintegrowane rozwiązania Infortrend zapewniają wyjątkowe możliwości przetwarzania danych. Specjalizowany sprzęt tej marki gwarantuje wysoką dostępność, a przyjazne dla użytkownika narzędzia upraszczają administrację.

EonStor GS, GSe, DS

Rozwiązania pamięci masowej firmy Infortrend są z powodzeniem wykorzystywane przez liczne grono użytkowników na całym świecie, w wielu różnorodnych wymagających aplikacjach, zarówno w handlu jak i w przemyśle. Główne marki oferowane przez tego producenta to rodziny rozwiązań EonStor GS, EonStor GSe, EonStor GSe Pro i EonStor DS. Szczególnie popularne z puli produktów rozwiązań Infortrend to systemy dyskowe RAID łączące różne serie EonStor DS. i GS, gdzie mamy najlepsze cechy rozwiązań blokowych.

Obsługa protokołów takich jak Fibre Channel, iSCSI, SAS, SATA oraz SCSI, pozwala na łatwe zastosowanie produktów Infortrend w środowiskach sieci SAN, pamięci masowej podłączanej bezpośrednio DAS oraz sieciowej pamięci masowej NAS. Infortrend EonStor GS/GSe z HA Service pozwala na nowatorską usługę rozmieszczając dwie macierze w pobliżu siebie, można sobie poradzić ze zdarzeniami, takimi jak awarie, konserwacje systemu lub błędy ludzkie. Produkty Infortrend gwarantują kompatybilność z systemami operacyjnymi Windows, Solaris, Linux, IBM AIX, HP-UX oraz oprogramowaniem wirtualizacyjnym Vmware, Oracle, Citrix i Microsoft Hyper-V.

Co najważniejsze, pełna gama macierzy Infortrend obejmuje rozwiązania pamięci masowej od Unified, SAN i NAS dla wszelkiej gamy klientów, od małych i średnich przedsiębiorstw po duże korporacje.

Poniżej oferowane przez Stovaris grupy rozwiązań Infortrend:

 • EonStor CS – Rodzina skalowalnych serwerów NAS.
 • EonStor GS – Ujednolicona pamięć masowa dla przedsiębiorstw w sektorze Enterprise.
 • EonStor GSe – Skalowalna, ujednolicona pamięć masowa dla małych i średnich firm.
 • EonStor GSe Pro – Podstawowa zunifikowana pamięć masowa.
 • EonStor DS – Typowa pamięć masowa SAN.
 • EonStor CS/GS/GSe – Dedykowane podsystemy do przechowywania multimediów.
 • EonServ – Wysoce zintegrowane serwery pamięci masowej.
 • EonStor GSi/EVi – Urządzenia dedykowane do magazynowania danych dla AI (sztucznej inteligencji).

Co oferuje Infortrend ?

Infortrend oferuje szeroki wybór rozwiązań macierzowych, od HDD 2,5-calowych w rozmiarze (SFF), modele: 2U 14/24/25 wnęk i 4U 48-wnękowych do dużych HDD 3,5-calowych w rozmiarze (LFF), modele: 1U 4, 2U 8/12 , 3U 16, 4U 24/40/60/90. Systemy zapewniają pełną kompatybilność ze wszystkimi rodzajami aplikacji korporacyjnych, Infortrend też zapewnia bogaty wybór interfejsów komunikacyjnych dla środowisk SAN, takich jak 16 Gb/s FC, 32 Gb/s FC, 1 Gb/s iSCSI, 10 Gb/s iSCSI, 25 Gb/s iSCSI, iSCSI 40 Gb/s i SAS 12 Gb/s; a także dla rozwiąząń dla architektury NAS na poziomie plikowym, obejmującej porty 1GbE, 10GbE, 25GbE, 40GbE i 100GbE.

Podsumowując, doświadczenie Infortend w projektowaniu redundantnych systemów dyskowych RAID i NAS o wysokiej dostępności oraz możliwości szerokiej integracji z różnorodnymi systemami doprowadziło producenta do pozycji jednego z liderów rynku, najważniejsze zalety produktów Infortrend to:

 • Wieloletnie skupianie się na projektowaniu urządzeń pamięci masowej zaowocowało zbudowaniem wydajnej architektury sprzętowej z oprogramowaniem. Świadczą o tym wysokie miejsca w rankingach SPC.
 • Zbudowanie prawdziwej ujednoliconej pamięci masowej z obsługą urządzeń Fibre Channel i oprogramowaniem sprzętowym obsługującym natywną implementację kanału iSCSI, ale nie poprzez symulację systemu operacyjnego, jak inne serwery NAS czy oprogramowanie SDS, co powoduje dużą różnicę w wydajności.
 • Aby zapewnić niesamowitą wydajność Infortrend stworzył inteligentne oprogramowanie, które może automatycznie dostosować tryb przetwarzania danych do wejścia/wyjścia w podstawowej aplikacji, niezależnie od tego, czy są to programy oparte na małych plikach (takie jak baza danych), czy systemy oparte na dużych plikach (takie jak edycja multimediów).
 • Opracowana technologia inteligentnego odzyskiwania dysku (IDR) może sprawdzać i odzyskiwać dane z dysku, zapobiega to czasochłonnemu procesowi odbudowy i oferuje konkurencyjne rozwiązanie, które wyróżnia się stosunkiem ceny do wydajności.
 • Autorskie oprogramowanie EonOne oferuje scentralizowany interfejs, który może monitorować wydajność, pojemność, stan systemu i zarządzać wieloma systemami, a nasz system zarządzania zapewnia automatyczną diagnostykę systemu i natychmiastowe powiadomienie pomocy technicznej firmy Infortrend.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl