Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Software Defined Storage: Infrastruktura Hyper Converged i Virtual SAN

Hiperkonwergentne urządzenie StarWind (HyperConverged Appliance – HCA) powstało z myślą o firmach, które potrzebują infrastruktury wirtualizacji typu plug & play. Jest to wydajne, kompletne rozwiązanie,

w całości dopasowane do wymagań klienta – dzięki temu jego wdrożenie jest proste, szybkie i opłacalne. Wbudowany system wsparcia StarWind ProActive Support na bieżąco wykrywa i eliminuje problemy, aby zaoszczędzić pracy personelowi IT. Oprócz tego StarWind HCA oferuje funkcje chmury hybrydowej, zapewniając możliwość rozbudowy środowiska o węzły lokalne lub wybraną chmurę publiczną (AWS, Azure, Google Cloud i Oracle Cloud). Hybrydowa chmura StarWind zapewnia również bezpieczeństwo dzięki jednoczesnej replikacji danych między chmurą stacjonarną i publiczną. Korzystające ze StarWind HCA zdalne biura i obrzeża sieci firmowych mają zagwarantowaną wysoką dostępność dzięki pojedynczemu, stacjonarnemu węzłowi fizycznemu. Stworzenie klastrów ze zdalnymi węzłami HCA w ramach chmury publicznej lub głównego centrum danych (albo wręcz jednego i drugiego) eliminuje przestoje w pracy aplikacji i zapewnia bezpieczeństwo danych, ograniczając jednocześnie ilość potrzebnego sprzętu.

StarWind Virtual SAN

StarWind Virtual SAN to kompletne, odporne na awarie rozwiązanie pamięci

zdefiniowanej programowo, przeznaczone dla maszyn wirtualnych i aplikacji. Tworzy niejako „lustrzane odbicie” wewnętrznych dysków twardych i dysków flash między serwerami, co eliminuje potrzebę posiadania pamięci fizycznej. StarWind Virtual SAN współpracuje z łatwo dostępnymi komponentami i znacznie ogranicza ilość potrzebnego sprzętu, dlatego o połowę zmniejsza koszty CAPEX i OPEX. Funkcjonalność chmury hybrydowej pozwala swobodnie przenosić wirtualne obciążenia między środowiskiem stacjonarnym a chmurą AWS, Azure, Google lub Oracle bez żadnych przestojów. Jedno rozwiązanie oferuje więc skalowalność, dostępność i opłacalność. StarWind VSAN zawiera również system wsparcia StarWind ProActive Support, który wykrywa i rozwiązuje problemy, zanim spowodują przestoje w pracy aplikacji lub usług.

StarWind Virtual Tape Library

StarWind Virtual Tape Library, czyli wirtualna biblioteka taśmowa

StarWind, to rozwiązanie backupu przeznaczone dla firm, ktore chcą zlikwidować kosztowne procesy tworzenia kopii zapasowych, zachowując jednocześnie zgodność z dotychczasowymi wymaganiami dotyczącymi archiwizacji i przechowywania danych. W tym celu stosuje się wirtualne biblioteki taśmowe z warstwą pamięci chmurowej i obiektowej. StarWind VTL chroni kopie zapasowe przed oprogramowaniem typu ransomware, przechowując je na odpornych na ataki wirtualnych taśmach. Oprocz tego replikuje je i tworzy warstwy w chmurze Backblaze B2, AWS, Azure lub dowolnej innej chmurze publicznej, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność pamięci – a wszystko to z poziomu wygodnego w obsłudze interfejsu zarządzającego. StarWind VTL może też współpracować z każdą standardową macierzą pamięci

obiektowej, co pozwala swobodnie rozbudowywać lokalną pamięć.

Ponadto StarWind VTL korzysta z systemu wsparcia ProActive Support, który na bieżąco wykrywa i rozwiązuje problemy. Podstawą pracy wirtualnych bibliotek StarWind jest zasada backupu „4-3-2-1-0”: 4 kopie zapasowe są przechowywane na 3 rożnych nośnikach, 2 kopie znajdują się w lokalizacji zdalnej, do stworzenia kopii wystarczy 1 kliknięcie, a cały proces sprawia 0 problemow.

Główne cechy i funkcje

StarWind Hybrid Cloud

Hybrydowa chmura StarWind jest przeznaczona dla firm, które chcą jednocześnie korzystać z zalet chmury prywatnej i publicznej. Zapewnia prostą integrację z istniejącą infrastrukturą i rozszerza środowisko stacjonarne do wybranej chmury publicznej: AWS, Azure, Google Cloud lub Oracle Cloud. Dostarcza również wysokodostępną pamięć dzieloną między chmurą prywatną i publiczną, zapewniając pracę bez przestojów i możliwość odzyskiwania danych w razie awarii – dzięki temu można niskim kosztem osiągnąć optymalny wskaźnik RTPO.

Główne zalety:

  • Replikacja danych z maszyn wirtualnych (typu active-active);
  • Jedno ujednolicone narzędzie do zarządzania;
  • Wysoka dostępność i odzyskiwanie danych w ramach jednego rozwiązania.

StarWind ProActive Support

Tradycyjny model wsparcia technicznego obarcza użytkownika koniecznością zarówno monitorowania infrastruktury, jak i rozwiązywania pojawiających się problemow. W takim układzie całe środowisko musi być bezustannie kontrolowane, by działało poprawnie. Gdy pojawia się problem, można tylko zgłosić go do działu IT i biernie czekać na pomoc. Tymczasem system wsparcia StarWind ProActive Support wykorzystuje zaawansowaną analitykę AI (opartą na sztucznej inteligencji), która jest w stanie przewidywać awarie i w porę im zapobiegać. W końcu dużo lepiej jest unikać problemow niż naprawiać je, gdy się pojawią.

Główne zalety:

  • Dostępność aplikacji i usług na poziomie “sześciu dziewiątek” (99,9999%);
  • Brak konieczności ciągłego monitorowania środowiska;
  • Niezawodne funkcjonowanie infrastruktury.

Chcesz wiedzieć więcej?