Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

StarWind – kompleksowe rozwiązanie dla wirtualizacji opartej na VMware/Hyper-V

StarWind – Kompleksowe rozwiązanie wirtualizacji

Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat środowiska data center uległy znacznym przeobrażeniom. W 2005 roku status quo zmienił się za sprawą wirtualizacji, która pozwoliła pozbyć się wielkich, zagraconych serwerowni i skonsolidować wszystko w postaci kilku urządzeń. Nieco później, w 2008 roku, pojawiła się hiperkonwergencja, niosąc ze sobą prawdziwą rewolucję – możliwość zmieszczenia całego centrum danych na jednym serwerze. StarWind był już wówczas ważnym graczem na rynku, zajmującym się hiperkonwergencją od dłuższego czasu.

Istniejąca od 2003 roku firma StarWind stała się pionierem w dziedzinie wirtualizacji pamięci dzięki wprowadzeniu w 2005 roku StarWind Virtual SAN – zdefiniowanej programowo pamięci masowej. Trzy lata później StarWind znalazł się wśród pierwszych producentów, którzy oferowali klientom rozwiązania hiperkonwergentne. W roku 2016 w portfolio StarWind pojawiły się także urządzenia pamięci i backupu, uzupełniając ofertę wirtualizacji i sprawiając, że odtąd mogła spełnić wszystkie potrzeby firm z sektora MŚP oraz zdalnych biur. Dążąc do jak największej prostoty, wydajności i elastyczności swoich rozwiązań, StarWind z powodzeniem rozwija się w wielu krajach. Produkty StarWind pomogły już w stworzeniu środowisk wirtualizacji dla ponad 140 tysięcy darmowych użytkowników i ponad 4 tysięcy płacących klientów na całym świecie.

StarWind HCA

Hiperkonwergentne urządzenie StarWind (HyperConverged Appliance – HCA) powstało z myślą o firmach, które chcą skrócić czas przestoju swoich aplikacji, ale jednocześnie mają ograniczone zasoby finansowe i liczbę personelu IT. StarWind HCA zmieści się w każdym budżecie, ponieważ jest to rozwiązanie całkowicie zdefiniowane programowo, nie wymagające zakupu drogiego sprzętu. Niewielkie rozmiary działu IT również nie są żadną przeszkodą – konfiguracją, migracją i integracją zajmą się inżynierowie StarWind, bez pobierania żadnych dodatkowych opłat. Ponadto klient nie musi wykonywać żadnych czynności serwisowych, ponieważ wbudowany system StarWind ProActive Support w porę zapobiega potencjalnym awariom infrastruktury IT.

StarWind HCA to także doskonały sposób na to, by uniknąć kosztownych przestojów w pracy aplikacji. Niezwykle odporny na awarie, dwuwęzłowy system może normalnie działać nawet, jeśli straci jeden węzeł i połowę dysków na drugim węźle. Oprócz tego StarWind Hybrid Cloud umożliwia tworzenie awaryjnych klastrów między pamięcią lokalną a usługami chmurowymi takimi jak AWS, Azure czy Google Cloud.

StarWind Virtual SAN

StarWind Virtual SAN to rozwiązanie numer jeden dla firm, które potrzebują wydajnej, odpornej na awarie pamięci dla maszyn wirtualnych i aplikacji. Zdefiniowana programowo pamięć tworzy niejako „lustrzane odbicie” wewnętrznych dysków twardych i dysków flash między serwerami, co eliminuje konieczność posiadania pamięci fizycznej. StarWind Virtual SAN zmniejsza również wydatki CAPEX i OPEX, ponieważ korzysta z łatwo dostępnych komponentów.

Funkcjonalność chmury hybrydowej pozwala swobodnie przenosić wirtualne obciążenia między środowiskiem stacjonarnym a dowolną publiczną chmurą bez żadnych przestojów. Jedno rozwiązanie oferuje więc skalowalność, dostępność i opłacalność.

Co wyróżnia StarWind?

Firma StarWind znalazła doskonałą równowagę miedzy rozwiązywaniem problemów klientów i dbaniem o to, by współpracujący z nią partnerzy odnosili jak największe korzyści. Użytkownicy końcowi otrzymują pełny zestaw produktów dopasowanych do ich wymagań i umożliwiających stworzenie infrastruktury IT od podstaw. Rozwiązania StarWind, projektowane w duchu prostoty, dają klientom więcej czasu na rozwijanie swojej działalności zamiast uciążliwego „dłubania” przy infrastrukturze. Na tym właśnie polega filozofia StarWind – zajmowanie się infrastrukturą IT od strony technicznej, aby w tym czasie klienci mogli bez przeszkód realizować swoje cele biznesowe.

Chcesz wiedzieć więcej?