Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

AS-2114GT-DNR Supermicro – nowe serwery dwuwęzłowe Multi-GPU 2U na bazie AMD

Nowe serwery Supermicro 2U dwuwęzłowe Multi-GPU na bazie AMD - HEADER

Supermicro – najlepsze platformy serwerowe z wykorzystaniem GPU na świecie

Supermicro, czołowy dostawca rozwiązań serwerowych ponownie rozszerza swoje portfolio produktowe. Producent powiększył ofertę serwerów GPU, dodając system Twin-Node Multi-GPU, który jest w stanie obsłużyć od 3 do 6 kart graficznych (GPU), na każdy węzeł (per node). Warto zaznaczyć, że od bardzo dawna, w przypadku platform serwerowych z wykorzystaniem GPU, Supermicro nie ma żadnego równego sobie konkurenta. Portfolio tego dostawcy jest największe na świecie, a jego początki w tematyce serwerów GPU sięgają wielu lat wstecz. Dzięki temu platformy serwerowe Supermicro cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników oraz niezawodnością, która wynika z wieloletniego doświadczenia inżynierów projektujących te rozwiązania.

Supermicro AS-2114GT-DNR - Budowa

AS-2114GT-DNR – Jeśli potrzebujesz akceleracji GPU

Jeśli Twoje obciążenie wymaga akceleracji GPU, serwer AS-2114GT-DNR to idealne rozwiązanie. Platforma Supermicro z 2 węzłami i wieloma procesorami graficznymi (GPU) łączy moc obliczeniową procesorów AMD EPYC™ z maksymalnie sześcioma procesorami graficznymi o podwójnej szerokości lub dwunastoma o pojedynczej szerokości — wszystko w gęstej obudowie o wysokości 2U. Serwery GPU od tego producenta są naprawdę niezawodne!

AS-2114GT-DNR – nowa definicja centrum danych i przetwarzania brzegowe Edge

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - z procesorem AMD EPYCPlatforma serwerowa AS-2114GT-DNR na nowo definiuje sposób, w jaki  użytkownicy wykorzystują intensywne obciążenia graficzne, niezależnie od tego, czy serwer znajduje się w centrum danych, czy na krawędzi sieci – Edge. Dzięki wspólnym systemom zasilania i chłodzenia dwuwęzłowe serwery 2U Multi-GPU na bazie AMD oferują niezwykle wysoką wydajność i niższe koszty, w porównaniu z innymi platformami serwerowymi.

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - system zasilaniaDodatkowe obniżenie koszów użytkowania platformy Supermicro osiągnięto dzięki zastosowaniu pojedynczego procesora AMD EPYC, który zapewnia do 64 rdzeni mocy obliczeniowej, gwarantując w jednym chipie wydajność, której osiągnięcie jeszcze nie tak dawno wymagało aż dwóch procesorów. Procesor AMD EPYC wykorzystuje konstrukcję „system-on-chip”, która eliminuje potrzebę stosowania zestawów dodatkowych układów i zewnętrznych kontrolerów dysków. W celu obsługi obciążeń intensywnie korzystających z procesora graficznego procesor AMD EPYC łączy każdy akcelerator z 16 ścieżkami przepustowości PCI-E 4.0, pozostawiając miejsce na łączność sieciową o przepustowości 200 Gb/s. Zapewnia to wysoką wydajność usługi.

Wdrożenie infrastruktury pulpitu wirtualnego

W przypadku, gdy zaawansowani użytkownicy wymagają wysokiej klasy obliczeń stacji roboczej, niezależnie od tego, czy znajdują się na miejscu, czy też mają do niej zdalny dostęp, serwer A+ 2114GT-DNR może obsługiwać specjalnie dedykowany procesor graficzny dla maksymalnie sześciu użytkowników. Używając oprogramowania do wirtualizacji, można bezproblemowo podzielić procesor na partycje, dając każdemu użytkownikowi dedykowaną moc procesora klasy centrum danych, która niewątpliwie będzie znacznie większa niż miałby na swoim komputerze stacjonarnym.

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - Akceleracja sprzętowa GPUWysoka wydajność zapisu liczb całkowitych i zmiennoprzecinkowych procesora AMD EPYC jest dopasowana do 128 linii przepustowości PCI-E 4.0. Procesor doskonale radzi sobie z szybkim przenoszeniem danych między dyskiem i siecią oraz procesorami graficznymi (zarówno AMD Instinct™, jak i NVIDIA® Ampere). W lokalizacjach brzegowych Edge, gdzie sztuczna inteligencja (AI) musi być wykorzystywania i działać sprawnie, serwer oferuje ma więcej niż wystarczającą moc GPU.

AS-2114GT-DNR oferuje przyspieszone transkodowanie multimediów

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - PCI-E 4.0Akceleracja sprzętowa GPU polega na wykorzystaniu jednostki przetwarzania grafiki (GPU) do przenoszenia zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej z CPU na GPU. Dzięki zastosowaniu technologii akceleracji GPU uzyskano możliwość błyskawicznego transkodowania multimediów w czasie rzeczywistym. Odpowiednia gęstość GPU oferowana przez 2-węzłowe serwery Multi-GPU 2U w połączeniu z maksymalną przepustowością PCI-E 4.0 dla każdego GPU oraz rozszerzeniem I/O dla szybkich sieci, AS-2114GT-DNR jest doskonałym wyborem do profesjonalnej obsługi multimediów.

Pełne wsparcie dla gier w chmurze i renderowania 3D

Gęstość GPU serwera A+ 2114GT-DNR sprawia, że jest to doskonały wybór do obsługi oprogramowania zaplecza do gier w chmurze i renderowania 3D – zarówno do gier, jak i tworzenia filmów. Hostując aplikacje intensywnie korzystające z technologii 3D na tym serwerze, możesz ustawić wyższy poziom realizmu i szybkości reakcji.

 

AS-2114GT-DNR – Serwer kompatybilny z procesorami graficznymi

Serwer AS-2114GT-DNR obsługuje procesory graficzne GPU, dla najbardziej wymagających użytkowników, w tym najpopularniejsze marek AMD i NVIDIA. Maksymalna liczba procesorów graficznych na węzeł zależy od zgodności oraz obwiedni zasilania i chłodzenia serwera. Serwery GPU pozwalają na komfortową pracę w trudnych warunkach.

Elastyczność sieci

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - system chłodzeniaKażdy węzeł zawiera jedno gniazdo Advanced I/O Module (AIOM), które jest zgodne z Open Compute Project (OCP) 3.0. Oznacza to, że możesz wybrać standardowe interfejsy — takie jak podwójny 100 Gigabit Ethernet i 100G InfiniBand EDR — od preferowanych dostawców, w tym Broadcom, Intel, NVIDIA i Mellanox.

Dzięki łączności I/O zgodnej z OCP 3.0 możesz korzystać z zalet tego standardu, m.in. z:

  • lepszych właściwości termicznych, dzięki zwiększonemu przepływowi powietrza;
  • łatwej obsługi serwisowej, dzięki instalacji bez użycia narzędzi;
  • optymalizacji całkowitego kosztu posiadania poprzez skrócenie czasu serwisowania i minimalizację przestojów.

AS-2114GT-DNR – serwer zaprojektowany z myślą o elastyczności

Serwer Supermicro AS-2114GT-DNR - dopasuj pamięć masową NVMePlatforma AS-2114GT-DNR została zaprojektowana tak, by odpowiadać na potrzeby Twoich aplikacji, w sposób elastyczny. Możesz wybierać spośród całej gamy procesorów AMD EPYC z serii 7002 i 7003, by dopasować moc procesora do wymaganego obciążenia. Możesz również mieszać i dopasowywać pamięć masową NVMe i SATA, aby zrównoważyć wydajność i pojemność, w celu zagwarantowania optymalnego zasilania obciążeń. Możesz także użyć opcjonalnych wewnętrznych gniazd M.2, by jeszcze bardziej zwiększyć pojemność pamięci masowej i zapewnić powodzenie Twojego projektu.

W Stovaris chętnie pomożemy z każdym zapytaniem wymagającym „uszycia serwera” na miarę potrzeb klienta końcowego. Włączając w to bezpłatną usługę montażu oraz przetestowania zakupionych serwerów. Dobierzemy odpowiedni serwis oraz przedłużoną gwarancję producenta SuperMicro, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych.

Nasza firma oferuje również wycenę komponentów serwerowych (np. procesorów, HDD, SSD, MEM), z najlepszymi dostępnymi na rynku upustami.