Zaznacz stronę

Overland Tandberg

Overland Tandberg to połączona marka repezentująca ponad 50-letnią tradycję i doświadczenie w produkcji autoloaderów i bibliotek taśmowych. Overland Tandberg może poszczycić się ponad milionem zainstalowanych na całym świecie urządzeń typu biblioteki taśmowe. Poprzez swoją sieć partnerską w ponad 90 krajach, firma dostarcza rozwiązania służące zarządzaniu, tworzeniu kopii zapasowych (backup) oraz archiwizacji danych.

Historia Overland Tandberg

Firma Tandberg Data została założona w 1979 roku, jako odział Tandberg Radio. W latach 90. utworzono oddziały w Japonii, Singapurze i USA. Tandberg Data w 2006 roku nabył firmę Exabyte, znaną z produkcji rozwiązań taśmowych. W następnych latach firma wprowadziła na rynek różnorodne rozwiązania napędów i bibliotek taśmowych. W roku 2011 Tandberg Data został wyłącznym właścicielem technologii RDX wymiennych dysków twardych. Technologia ta stała się standardem przemysłowym wymiennej dyskowej pamięci masowej dla backupu, archiwizacji i ochrony danych. Archiwizacja dokumentów jest jednym z kluczowych obszarów w rozwoju produktów. W styczniu 2014 Tandberg Data połączyła się z firmą Overland Storage. Od tego czasu firma pod nową nazwą: Overland Tandberg jest skoncentrowana na dostarczaniu kompletnych rozwiązań ochrony danych dla małych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Dzięki tej fuzji powstała korporacja oferująca pełny pakiet technologii wirtualizacyjnych oraz rozwiązań zarządzania danymi, wspierającymi strategie pamięci masowej, chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych, które są wykorzystywane przez klientów na całym świecie.

Oferta Overland Tandberg

Producent Overland Tandberg oferuje wyjątkowe produkty z dziedziny przechowywania danych cyfrowych, wielu najbardziej uznanym firmom i korporacjom na świecie. Szeroką gamą odbiorców są również setki małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także tysiące małych i średnich firm (SMB). Architektura firmy obejmuje pełne zarządzanie i ochronę danych oraz ciągłość biznesową.

Overland Tandberg dysponuje obszernym pakietem rozwiązań Client Cloud oraz Hybrid Cloud opartych na naszej opatentowanej technologii RDX i NEO. Rodzina produktów NEO to zaawansowane biblioteki taśmowe pozwalające na zdalne zarządzanie, partycjonowanie oraz możliwość rozbudowy napędów taśmowych. W 2022 otrzymaliśmy nowe rodziny produktów w portfolio dostawcy – Olympus i Titan. Są to nowatorskie linie serwerów Overland Tandberg w konfiguracji typu TOWER oraz RACK polecamy je do zastosowań wymagających dużej elastyczności i wysokiej wydajności.

Flagowe produkty:

Uchwyt 1U Rackmount

Poznaj proste i skuteczne rozwiązanie do mocowania napędów LTO, DAT i RDX w środowisku rack.

Napęd RDX internal

Poznaj propozycję rozwiązania pamięci masowej wykorzystujące dyski twarde z wymiennymi wkładami zapewniające rzetelne i wygodne utworzenie kopii zapasowe.

Nośnik RDX 500GB

Poznaj rozwiązanie, które za sprawą interfejsu SuperSpeed USB 3.0 pozwala uzyskać prędkość do 180MB/s łącząc korzyści z pamięci dyskowej i taśmowej.

Taśma LTO-1 Ultrium

Poznaj niezawodną pamięć masową o wysokiej pojemności i wydłużonym czasie archiwizacji. Pierwsze pokolenie LTO, Ultrium-1 (LTO1), ma natywną zawartość 100 GB na kasetę.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl