Zaznacz stronę

Microchip

Microchip Technology Inc. (Giełda Nasdaq: MCHP) po przejęciu firm Adaptec i Microsemi został światowym liderem na rynku produktów kontrolerów macierzowych, switch’y POE oraz systemów precyzyjnego czasu. Siedziba główna firmy mieści się w Chandler (Arizona, USA). Producent oferuje obszerny pakiet rozwiązań półprzewodnikowych i systemowych, używanych na rynku komunikacyjnym oraz bezpieczeństwa. Microchip w swoim portfolio posiada produkty do zarządzania energią, synchronizacji czasu oraz precyzyjne rozwiązania czasowe, wyznaczające światowy standard czasu. Poza sprzedażą systemów IT firma zajmuje się również produkcją wysokowydajnych układów scalonych sygnałów mieszanych, FPGA, SoC i ASIC. Przedsiębiorstwo obsługuje ponad 120 000 klientów na rynku przemysłowym, motoryzacyjnym, konsumenckim, lotniczym i obronnym, telekomunikacyjnym oraz informatycznym.

Stovaris specjalizuje się w sprzedaży 5 grup produktowych z oferty Microchip:

  • rozwiązania sieciowe Ethernet, głównie switche POE oraz interfejsy sieciowe Power-over-Ethernet. Microchip jest innowatorem i obecnym liderem w dziedzinie technologii PoE, jest także głównym współtwórcą standardów IEEE 802.3af, 802.3at i 802.3bt. Producent oferuje kompleksowe portfolio składające się z tych systemów midspany/iniektory PoE i przełączniki.
  • kontrolery macierzowe, karty HBA, interfejsy SATA/SAS – dawniej marki Adaptec, która od wielu lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla systemów przetwarzania danych. Adaptery Adaptec Smart Storage RAID, spełniają wysokie wymagania dotyczące pamięci masowej stosowanych w chmurze i centrach danych, pozwalają sprostać wyzwaniom związanym z dużą wydajnością i niezawodnością, uprościć oraz zautomatyzować wdrażanie krytycznych zasobów. Dzięki ciekawemu portfolio rozwiązań dla systemów pamięci masowej i wsparciu projektowemu możemy w oparciu o nasze karty zbudować przyszłościowe. skalowalne i nowoczesne centrum danych.
  • urządzenia do przetwarzania głosu, rozwiązania RF, rozwiązania do przechowywania i komunikacji w przedsiębiorstwie, technologie bezpieczeństwa oraz skalowalne produkty antysabotażowe.
  • serwery czasu sprzedawane pod marką Microsemi SyncServer – wdrożone w ponad 90 państwach, co stanowi o uniwersalności i jakości tych urządzeń. Synchronizacja czasu jest niezbędna w połączonym siecią świecie. Precyzyjny i bardzo dokładny czas jest niezbędny dla centrów danych, pełnej komunikacji (przewodowej i bezprzewodowej), wszelkiego typu giełd, sieci przemysłowych oraz energetycznych i praktycznie wszystkich ważnych infrastruktur komunikacyjnych.
  • urządzenia IoT – microchip ułatwia rozwój internetu rzeczy, oferując jeden z najbardziej kompletnych ekosystemów w branży. Dostarcza rozwiązania do tworzenia inteligentnych, połączonych i bezpiecznych systemów IoT a dzięki naszym gotowym do użycia narzędziom oraz partnerstwu z największymi firmami zajmującymi się przetwarzaniem w chmurze (AliOS, AWS, Microsoft Azure, Google Cloud) mamy kompleksową platformę obsługującą Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT).

Microchip ponad 23 lata inwestuje w edukację – firma posiada własny wirtualny uniwersytet, gdzie przez cały rok są oferowane specjalne wydarzenia edukacyjne. Wszystkie kursy są oferowane online za darmo, a nowe szkolenia dodawane są co miesiąc. Program akademicki Microchip pokazuje ciągłe zaangażowanie dostawcy, który oferuje  korzyści także badaczom i nauczycielom na całym świecie. Dzięki działaniom uniwersytetu udało się wprowadzić na rynek nowatorskie urządzenie z zakresu IoMT do fizykoterapii z funkcjami, które mocno usprawniają praktykę zdalnej fizjoterapii, równocześnie zapewniając doktorom pełny wgląd do danych w celu optymalizacji jakości opieki.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Szymon Domański

Product & Marketing Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl