Zaznacz stronę

Ricoh PFU

Korporacja Ricoh powstała w 1936 roku, z siedzibą w Tokio, obecnie globalna działalność Ricoh opiera się o działalność z klientami w ponad 200 krajach i regionach świata, przy wsparciu wiedzy, technologii i możliwości organizacyjnych rozwijanych w ciągu całej historii. W ostatnim zakończonym roku finansowym grupa Ricoh osiągnęła światową sprzedaż na poziomie ponad 16 miliardów dolarów. Ricoh posiada w ofercie: urządzenia do druku domowego, biurowego i produkcyjnego, skanery i systemy zarządzania dokumentami, systemy do wideokonferencji, tablice interaktywne, laserowe projektory, usługi wsparcia IT oraz aparaty fotograficzne.

Ricoh to globalny lider w dziedzinie innowacji technologicznych. Oferuje szeroki zakres rozwiązań biznesowych — zarówno usług, jak i produktów pomagających organizacjom osiągać większą wydajność i lepszą efektywność oraz zrównoważony rozwój. Od ponad 80 lat firma rozwija zaawansowane technologie, które wpływają na poprawę sposobu pracy w różnych branżach. Ricoh jest czołowym dostawcą usług cyfrowych, rozwiązań do zarządzania informacjami oraz druku i przetwarzania obrazu. Celem firmy jest wspieranie transformacji cyfrowej i optymalizacja wydajności biznesowej. W 2022 roku do Grupy Ricoh dołączyła firma PFU. Od jej założenia w 1960 r., PFU Limited mająca siedzibę w Japonii – Ishikawa rozszerzała swoją działalność na cały świat. W oparciu o technologie rozwijane w ramach rozwoju komputerów, zapewniała pełną gamę produktów i usług związanych z IT, w tym sprzęt, taki jak skanery obrazu i komputery wbudowane, oprogramowanie i usługi w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania dokumentami, budowanie infrastruktury IT.

PFU Limited w korporacji Ricoh

PFU Limited i Ricoh od wielu lat utrzymują strategiczne partnerstwo, które objawiało się w licznych wspólnych projektach zarówno w Europie, jak i na całym świecie. PFU stając się częścią rodziny Ricoh, poszerzyło portfolio produktowe producenta, zwiększając w pewnym stopniu jego możliwości rozwoju. Skanery dokumentów idealnie uzupełniają się z oprogramowaniem do obiegu dokumentów DocuWare, którego właścicielem jest Ricoh.

Portfolio rozwiązań Ricoh w Stovaris

Oferta współpracy Stovaris z PFU Ricoh opiera się na grupach produktów:

  • Inteligentne urządzenia konferencyjne (Smart Meeting Devices).
  • Skanery grup roboczych.
  • Skanery sieciowe.
  • Skanery produkcyjne.
  • Skanery dla małych firm (ScanSnap).
  • Oprogramowanie PaperStream i ScanSnap.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Daniel Murawski

Product Manager
tel. +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl