Zaznacz stronę

SpinQ Technology

Założona w 2018 roku firma SpinQ dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie obliczeń kwantowych. Misją producenta jest promowanie popularyzacji obliczeń kwantowych poprzez badania i rozwój technologii oraz komercyjne wdrożenia. Oferta SpinQ jest dość szeroka – od superprzewodnikowych komputerów kwantowych, przez kwantowe stacje robocze NMR, aż po platformę do obliczeń kwantowych w chmurze. Producent ściśle współpracuje ze swoimi partnerami w poszukiwaniu rozwiązań dla konkretnych scenariuszy, aby obliczenia kwantowe były dostępne i użyteczne w prawdziwym życiu.

SpinQ został założony przez zespół z międzynarodową wizją i komercyjnym doświadczeniem inżynieryjnym. Członkowie zespołu są ekspertami w dziedzinie obliczeń kwantowych z wybitnych uniwersytetów i instytucji międzynarodowych, w tym Harvard University, MIT, Tsinghua University, University of Science and Technology of China i Hongkong University of Science and Technology itp., wnosząc znaczący wkład w rozwój sprzętu, oprogramowania i algorytmów komputerów kwantowych.

W 2023 producent opracował i wyprodukował serię komercyjnych stacjonarnych komputerów kwantowych NMR, w tym Gemini, Triangulum i Gemini Mini, które są bestsellerami w Chinach i za granicą. Oprócz komputerów kwantowych NMR, opracowali własną platformę programowania kwantowego SpinQit, platformę chmurową Taurus, prototyp praktycznego superprzewodnikowego komputera kwantowego, superprzewodnikowe chipy kwantowe oraz system pomiaru i kontroli RF.

W przyszłości SpinQ będzie stale ulepszać nasze istniejące produkty i opracowywać nowe rozwiązania, aby zapewnić użytkownikom kompleksowe usługi, które są stabilne, łatwe w użyciu i mają szerokie zastosowanie dzięki kontrolowanym i zintegrowanym badaniom i rozwojowi. Producent ma ambicję odegrać pierwszoplanową rolę w popularyzacji obliczeń kwantowych.

EdgeCore Networks

Powiązane specjalizacje:

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Szymon Domański

Product & Marketing Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl