Zaznacz stronę

Calibrite

Calibrite, producent kalibratorów i wzorców barwnych, to grupa inwestorów, pasjonatów fotografii i filmowania – światów blisko związanych z branżą. W tym nowym podmiocie, niezawodność istniejących rozwiązań X-Rite łączy się z doświadczeniem pełnych pasji profesjonalistów, którzy od dziesięcioleci zajmują się pracą z kolorami. Od ponad 20-lat, firma X-Rite jest w ścisłej czołówce na rynku rozwiązań do zarządzania barwą. Opracowała wiele produktów, w tym między innymi wzorce kolorystyczne i urządzenia do kalibracji. Wraz z pojawieniem się zainteresowania inwestorów, nadarzyła się okazja do utworzenia firmy dedykowanej wyłącznie rynkowi kalibratorów i wzorców barwnych. Szybko zostało osiągnięte porozumienie z X-Rite, czego efektem jest przeniesienie ich dotychczasowej działalności w tym sektorze do nowego podmiotu o nazwie Calibrite.

Co oferuje firma Calibrite?

Nadrzędnym celem firmy jest i będzie dostarczanie najlepszych rozwiązań dla fotografów, filmowców, projektantów i twórców kreatywnych treści, którzy kochają kolor i wymagają najlepszych narzędzi do pracy, w której barwa ma kluczowe znaczenie. Wszystkie produkty Calibrite będą nosiły bardzo znajomą nazwę: ColorChecker. Jest również kontynuowana  współpraca z firmą X-Rite, która dostarczać będzie cieszące się zaufaniem klientów rozwiązania.

Calibrite chce wykorzystywać dostęp do podstawowych technologii firmy X-Rite, która będzie wciąż produkować urządzenia w swoim laboratorium w Munsell. Rolą Calibrite jest zaś projektowanie nowych rozwiązań poprzez szeroko zakrojony program badawczo-rozwojowy. W najbliższym czasie ma on udoskonalić i przygotować nowe produkty obejmujące: profilowanie monitora, skanera, drukarki, aparatu oraz projektora. Calibrite będzie wspólnie z naukowcami X-Rite specjalizujących się w pracy z barwą, opracowywać rozwiązania, które będą ewoluować wraz z rozwojem dostępnych technologii obrazowania i druku.

Flagowe produkty:

ColorChecker Passport Video

Poznaj wzorzec barw w poręcznym etui, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo.

ColorChecker Studio

Poznaj narzędzie do zarządzania barwą w studiu, które przenosi proces zarządzania barwą na nowy poziom dokładności i kontroli.

ColorChecker Display Plus

Poznaj narzędzie, które obsługuje jasności do 2000 cd/m2, kalibrację monitorów, laptopów i projektorów.

ColorChecker Passport Photo 2

Poznaj wzorce zamknięte w poręcznym etui z plastiku chroniącym przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

ColorChecker Display Pro

Poznaj narzędzie umożliwiające wybór dowolnego z nieograniczonej ilości wartości dla punktu bieli, kontrastu i jasności.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl