Zaznacz stronę

Ivanti

Firma Ivanti powstała w styczniu 2017 roku z połączenia dwóch przedsiębiorstw LANDESK i HEAT Software. Przez ponad 30 lat obydwie firmy oferowały rozwiązania IT skoncentrowane na użytkowniku, zaprojektowane w celu zwiększenia produktywności przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka spadku bezpieczeństwa środowiska IT. LANDESK był jedynym dostawcą umieszczonym przez Gartnera w 4 obszarach, tj.: zarządzanie klientem, ochrona urządzeń końcowych, zarzadzanie serwisem IT i wsparciem klienta oraz zarządzanie mobilnością w przedsiębiorstwach.

Firmy LANDESK i HEAT Software przez wiele lat swojej działalności dokonały wielu zmian i przejęć. LANDESK wchłonął takie firmy jak: Wavelink, Shavlik, Xtraction Solutions, czy ostatnio AppSense. HEAT Software natomiast powstał poprzez połączenie firm FrontRange i Lumension. W roku 2020 nastąpiły kolejne przejęcia firm MobileIron i Pulse Secure, które pozwoliły wejść firmie Ivanti w biznes security (technologie UEM i Zero Trust) oraz mobile security (technologie MDM i EMM). Obecnie Ivanti jest liderem w kwadracie Gartnera 2022 dla platform ITSM oraz UEM

Główna siedziba Ivanti znajduje się w Utah na obrzeżach Salt Lake City w USA. Przedsiębiorstwo posiada 36 biur i oddziałów w 23 państwach. W Polsce zlokalizowano duże centrum zajmujące się rozwojem oprogramowania.

Obecnie Ivanti zatrudnia około 2 000 pracowników z dużymi biurami w Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Sydney czy Singapurze. Ivanti skupia się na: umożliwieniu organizacjom uzyskania kontroli nad dostarczaniem usług, upraszczaniu procesów zarządzania serwisami, dostarczaniu podglądu usług i infrastruktury w czasie rzeczywistym. Ważnym elementem produktów Ivanti jest bezpieczeństwo sieci komputerowych, urządzeń końcowych i specjalistycznemu dostarczaniu narzędzi łączących ludzi, procesy i technologie, zapewnianiających optymalną wydajność świadczonych usług.

 

Oferta – Platforma Ivanti Neurons

Ivanti skupia się na rozwiązaniach do zarządzania punktami końcowymi, zabezpieczeniami o zerowym poziomie zaufania i rozwiązaniami do zarządzania usługami, aby zapewnić przedsiębiorstwom jedną platformę do zabezpieczania i naprawiania urządzeń oraz obsługi użytkowników końcowych. Głównym produktem firmy jest platforma do zarządzania usługami IT Ivanti Neurons, zmienia ona helpdesk i zespoły wsparcia w strategiczne grupy biznesowe. Oprogramowanie ma zoptymalizowane  działanie w oparciu o standard ITIL, pod kątem chmury, ale również możemy go używać lokalnie. Jednym z fundamentów platformy jest moduł Unified Endpoint Management Tools z wykorzystaniem narzędzi MDM i MTD (Mobile Threat Defense) przejętych od MobileIron. Obecnie pod zmienioną nazwą Ivanti Neurons for MDM, a uzupełniając  oferowane narzędzia Ivanti warto wspomnieć o Patch Management i Ivanti Neurons for RBVM, który wzmacnia bezpieczeństwo poprzez ograniczenie możliwości użycia nieznanych podatności w oprogramowaniu.

STOVARIS W 2023 ROKU ZAKONCZYŁ WSPÓŁPRACĘ DYSTRYBUCYJNĄ Z IVANTI